Terra LUNA kurucusunun bu kez de iş yerine polis baskını

Temmuz ayında Güney Kore savcılığının talimatiyla Terra LUNA soruşturması kapsamında evine polis baskını düzenlenen Daniel Shin'in bu kez de iş yeri aynı akıbete uğradı. Savcıların, Terra LUNA'nın ilk kurulduğu dönemde yapılan bir anlaşmada müşteri bilgilerinin Shin'in şirketi tarafından izinsiz olarak kullanılmasıyla ilgili soruşturma başlattıkları belirtildi.

Güney Koreli savcıların emriyle Terraform Labs kurucularından Daniel Shin’in şirketi Chai Corporation ofisine baskın düzenlendi. Forkast’in haberine göre savcılar da bu baskını resmen doğruladılar.

Haberde savcıların, Shin ve onun şirketi Chai’yi, Terra ile yapılan bir ödeme ortaklığında kullanıcı bilgilerini izinsiz olarak kullanmakla itham ettikleri belirtildi.

Shin’in şirketi Chai Terraform Labs ile 2019 yılında ortaklık kurmuştu. İki tarafın anlaşması, Terra’nın Güney Kore won’una sabit coin’i olan KRT’nin ödeme uygulamasına entegrasyonunu içeriyordu.

“2020’den bu yana bağları koparmış durumdayız”

Terra LUNA’nın çöküşünden bu yana Do Kwon’un ardından en çok konuşulan ikinci isim olan Daniel Shin, 2020 yılından beri Terraform Labs ile bağlarını kopardığını öne sürüyor.

Konuyla ilgili Forkast’e konuşan Chai şirketinin bir sözcüsü de Shin gibi ortaklığın askıya alınmış olduğunu belirtti ve Chai’inin 2020 yılının ilk çeyreğinden bu yana Terrafom Labs ile bağlarını tamamen kopardığını söyledi.

106 milyon dolara satılan LUNA’lar

Öte yandan savcılar verdikleri bilgilerde Pazartesi günü de Shin’i savcılığa çağırdıklarını ve konunun Terra LUNA’nın ön-madencilik döneminde Shin’in kendisine ayırdığı LUNA token’larıyla ilgili olduğunu belirttiler. Shin daha sonra bu token’ları 106 milyon dolarlık Güney Kore won’u karşılığında satmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl