Kripto uzman David Drake, Blockchain teknolojisini küresel telekoma getirecek Bubbletone’a katıldı

Dünyanın ilk telekomünikasyon zinciri olan Bubbletone, LDJ Capital’in başkanı ünlü yatırımcı David Drake’in danışman olarak yeni telekom platformuna katılacağını duyurdu. Drake, şirketin ICO yatırım ilişkileri, ürün ve medya stratejisi ile iş geliştirme faaliyetlerini yönetecek. Bubbletone’un kurucusu ve CEO’su Yury Morozov, vizyoner ve güvenilir bir işadamının ekibe katılmasından hoşnut olduğunu belirterek şunları söyledi: “Engin Blockchain deneyimiyle telekom endüstrisini dönüştürmek, ağ operatorleri, müşterileri ve servis sağlayıcıları için iyi ve düşük maliyetli bir çözüm sunmak için artık daha fazla olanağa sahibiz.” David Drake,...

Dünyanın ilk telekomünikasyon zinciri olan Bubbletone, LDJ Capital’in başkanı ünlü yatırımcı David Drake’in danışman olarak yeni telekom platformuna katılacağını duyurdu.

Drake, şirketin ICO yatırım ilişkileri, ürün ve medya stratejisi ile iş geliştirme faaliyetlerini yönetecek. Bubbletone’un kurucusu ve CEO’su Yury Morozov, vizyoner ve güvenilir bir işadamının ekibe katılmasından hoşnut olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Engin Blockchain deneyimiyle telekom endüstrisini dönüştürmek, ağ operatorleri, müşterileri ve servis sağlayıcıları için iyi ve düşük maliyetli bir çözüm sunmak için artık daha fazla olanağa sahibiz.”

David Drake, hem Blockchain hem de finans sektöründe iyi bilinen ve saygın bir yer tutan bir isim. Drake, 25 yılı aşkın bir süredir teknoloji, medya, telekomünikasyon, emlak, temiz teknoloji, konaklama yatırımlarında yer alıyor.

Drake, kitle fonlaması söz konusu olduğunda da öne çıkan biri. Finansal medya şirketi The Soho Loft Media Group aracılığıyla SEC ile FINRA’yı bir araya getirerek kitle fonlaması için yasal bir çerçeve oluşturdu. CfPA ve CFIRA’nın kuruluşunda yer aldı. Günümüzde bu iki dernek, sivil ticaret sektörünün gözetimini sağlamak için SEC ve FINRA ile yakın işbirliği halinde çalışıyorlar. Drake, şu anda 1.5 trilyon Dolar’ın üzerinde bir varlığı yönetiyor ve dünya çapında yüz binden fazla yatırımcıyla ilişkisi bulunuyor.

David Drake, telekomünikasyon pazarının bir teknolojik devrim için hazır olduğuna ve Bubbletone’un bu devrimde öncü olacağına inandığı için danışman olarak katılmaya karar verdiğini söyledi. Drake, “Bubbletone ekosistemi, akıllı sözleşmeler aracılığıyla son kullanıcılar, mobil operatörler ve servis sağlaycılar arasında bir köprü kurmak, sektörü etkili bir şekilde merkeziyetsizleştirmek için en hızlı ve en uygun işlemi mümkün kılıyor.” dedi.

Gerçekten de platform, eski moda ve pahalı uluslararası telekom dolaşım teknolojisini ortadan kaldırmayı taahhüt ediyor. Kullanıcıların telekom servislerine operatörlerden doğrudan erişmelerini ve karmaşık uluslarası dolaşım ile operatörler arası prosedürlerin kaldırılmasını sağlıyor. Taşıyıcılar, yurtdışına seyahat etmeyi planlayan tüm aboneler ve operatörler tarafından görülebilen “Teklifler” olarak bilinen ön ödemeli tarife planları oluşturabilir. Bir abone, bir “Teklif”i seçtikten sonra bir “Talep” başlatılır ve akıllı bir sözleşme oluşturulur. İşlem tamamlandığında abone, seyahat ettiği ülkedeki yerel bir mobil operatör müşterisi gibi herhangi bir internet ve konuşma hizmetinden faydalanabilir. Ayrıca abonelerin SIM kartlarını ve ev numaralarını gerekmez. Bubbletone’a göre akıllı sözleşmeler oluşturma ve uygulama süreci kesintisiz olarak yaklaşık bir dakika sürüyor.

Blockchain ekosistemi, yüzlerce aracıyı ortadan kaldırmakta, mobil hizmetlerin maliyetlerini önemli ölçüde azaltmakta ve eski-etkisiz uluslarası dolaşım teknolojisinden kaynaklanan milyonlarca dolar gideri tasarruf etmekte. Bunun yanı sıra herhangi bir online hizmet sağlayıcısı; müzik aboneliği, TV veya bulut hizmetleri gibi kendi tekliflerini doğrudan uluslararası mobil operatörlerin milyonlarca müşteri tabanında dağıtabilir.

Bubbletone Blockchain, yeni sistemin daha da geliştirilmesi adına özel ön satış yapıyor. Ön-ICO, 20 Ocak 2018’de başlayacak ve 15 Şubat 2018’e kadar sürecek. ICO ise 20 Mart 2018’de başlayacak ve 1 Mayıs 2018’de son bulacak. İlk ICO, token başına 0.50$’la başlatılacak.

Daha fazla bilgi için lütfen bubbletone.io‘yu ziyaret edin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl