DCG, 3.5 milyar dolar yöneten alt şirketini kapattı

Geçtiğimiz hafta Gemini borsasından 8 Ocak gününe kadar süre verilen bir uyarı mektubu alan Digital Currency Group, 3.5 milyar dolarlık varlık yöneten HQ Digital şirketini 2 Ocak itibarıyla kapattı. DCG'den bir sözcü, "uzayan kripto ayı sezonu" nedeniyle böyle bir adım atmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Digital Currency Group’un alt şirketi olan HQ Digital kripto kışına dayanamadı ve 2 Ocak günü faaliyetlerine son verdi. Aralık ayı itibarıyla yönetimi altında 3.5 milyar dolarlık varlık bulunduran şirketin sözcüsü de, ayı sezonuna işaret etti ve operasyonları bu yüzden durdurduklarını söyledi.

Şirket geçtiğimiz sene kurulmuştu. The Information’ın geçtiği bilgiye göre, piyasada olumlu bir hava olması durumunda DCG, bu alanda yeniden hizmet vermeye de başlayabilir.

Digital Currency Group zor durumda

Kripto para alanında birçok alt şirketi bulunan Digital Currency Group son dönemdeki düşüşler sebebiyle ciddi şekilde ekonomik sıkıntı çekiyor. Grayscale’in GBTC hisseleri tarihi seviyede eksi primle satılırken, bir diğer şirket Genesis ise, platformdan çekim işlemlerini durdurmuştu. Gemini borsası, Genesis’te 900 milyon dolarının kaldığını iddia ederken, borsanın kurucusu Cameron Winklevoss, DCG CEO’su Barry Silbert’a kamuoyuna açık bir mektup yazmış ve 8 Ocak gününe kadar süre vermişti.

Winklevoss, o gün geldiğinde nasıl bir adım atacağını ise söylememişti.

Öte yandan kripto kredi ve faiz şirketi Genesis’in ayrıca iş gücünde %30’luk azaltmaya gittiği belirtiliyor. Şirkette işten çıkarmaların dün başladığı iddia ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl