Genesis, ödenmemiş Bitcoin kredileri için DCG’ye dava açtı

Digital Currency Group, alt şirketi konumundaki Genesis tarafından, ödenmemiş Bitcoin kredi borçları nedeniyle dava edildi. Mayısta süresi dolan borç yaklaşık 600 milyon dolar civarında bulunuyor.

Geçtiğimiz sene FTX ve 3AC’nin çöküşlerinin ardından zor duruma düşen ve ocak ayında iflas başvurusunda bulunan kripto kredi firması Genesis, ana şirketi olan Digital Currency Group’a (DCG) dava açtı.

Manhattan iflas mahkemesine yapılan başvuruda Genesis, DCG’nin 4 kredi altında kendisinden aldığı 500 milyon dolarlık BTC’yi geri almak istediğini belirtti. Ayrı bir dilekçede ise yaklaşık 117 milyon dolar değerdeki 4550 Bitcoin’in de geri alınmak istendiği yazıldı.

“Haksız şekilde ellerinde tutuyorlar”

Genesis şirketi şikayet dilekçesinde bu varlıkları geri almasının iflas mahkemesinde elini ciddi şekilde güçlendireceğini ancak DCG’nin bu varlıkları haksız şekilde elinde tuttuğunu belirtti.

Genesis ayrıca dilekçede bir de dipnot yazdı ve DCG’nin kademeli ödeme yapması durumunda davalardan vazgeçeceğini ifade etti.

Dava dosyalarına göre DCG’nin Genesis ve diğer alacaklılara toplamda 1.7 milyar dolardan fazla bocu bulunuyor.

Genesis’le birlikte kredi platformu oluşturan Gemini şirketinin kurucularından Cameron Winklevoss da, DCG CEO’su Barry Silbert’a temmuz ayında 640 milyon dolarlık ödemenin bir an önce yapılması için ultimatom vermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl