Decentraland’de Metaverse Moda Haftası başladı: 70 ünlü marka katılıyor

Bankacılık devi JP Morgan'ın dahil olduğu, Avustralya Açık tenis turnuvasının sanal organizasyonlar düzenlediği, Samsung'un mağaza açtığı metaverse platformu Decentraland'de şimdi de 70 şirketin katıldığı bir moda haftası düzenleniyor. Estée Lauder ve Dolce & Gabbana gibi dev markalar da katılımcılar arasında...

Metaverse platformu Decentraland’de, birçok tasarımcının ve ürün satan dev şirketin, NFT koleksiyonlarını sergileyeceği bir moda haftası başladı. Estée Lauder, Tommy Hilfiger ve Dolce & Gabbana gibi dünya devi markalar, 27 Mart’a kadar sürecek sanal moda haftasının katılımcıları arasında yer alıyor.

“NFT’ler için gerçekçi kullanım alanı…”

“Fashion Week” hakkında konuşan Decentraland’ın kreatif direktörü Sam Hamilton, dijital ürünlerin ve metaverse alışveriş deneyimlerinin gittikçe yayılmasıyla birlikte insanların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmayı ve avatarlarındaki giyilebilir ürünler aracılığıyla kendi tarzlarını gösterebilecekleri bir yer oluşturmayı mantıklı bir hamle olarak gördüklerini söyledi:

“Metaverse’de insanların çok daha cesur ve rahat davrandığını görüyorum. Ürünler de bu düşünce tarzına göre ortaya çıkıyor. Moda Haftası’na katılan insanlar, NFT’ler için çok gerçekçi bir kullanım alanı görecekler. Bu organizasyon bazıları için bir araştırma-geliştirme, bazıları için ise kripto evrenine dahil olma fırsatı sunacak.”

Moda bölgesi oluşturuldu: 2.4 milyon dolar alınmıştı

Moda Haftası için Decentraland’de “Moda bölgesi” adında özel bir alan oluşturulurken, 24 Mart’tan itibaren burada moda şovları, galeriler ve markaların hazırladığı paneller gerçekleştiriliyor. Sanal emlak şirketi olan Metaverse Group, bu bölgeyi Kasım ayında 2.4 milyon dolara satın almıştı.

NFT platformları dahil oldu

NFT odaklı platformlardan Rarible da, Rarible Sokağı adında bir mağazayı organizasyonda açık tutacak. Geçtiğimiz Haziran ayında platform üzerinden, bir alışveriş merkezi “inşa etmek” için arazi olan Boson Protocol da, ürünlerini satmak için bir mağazalar caddesi açtı.

kullanıcılar Decentraland’in sitesine girip, buraya Ethereum cüzdanını bağlayarak Moda Haftası’nı takip edebilecekler. Misafir modundan bağlanarak da organizasyona katılımcı olunabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Alican Cevapla

    Hangi platform da????