Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Europol, Deep Web’de en çok kullanılan 4 dijital para birimini açıkladı

Avrupa Birliği’nin güvenlik birimi olan Europol; Zcash, Monero ve Ethereum dijital para birimlerinin siber suç dünyasında giderek daha fazla kullanılmaya başlandığını belirtti. Europol’un hazırladığı raporda ayrıca Bitcoin’in hala siber suçlarda tercih edilen bir para birimi olduğu yinelendi. Monero’nun “ek güvenlik ve gizlilik özellikleri” nedeniyle darkweb’te hızlı bir popülerlik kazandığı kaydedildi. Raporun bir bölümünde dijital para birimlerinin siber suçlarda favori haline gelmesinin başlıca nedeni şöyle açıklandı: “İşlemler belirli bir kullanıcıya/adrese atfedilmez, işlemde kullanılan tüm paralar varsayılan olarak ‘gizlidir’ ve işlem geçmişleri...

Avrupa Birliği’nin güvenlik birimi olan Europol; Zcash, Monero ve Ethereum dijital para birimlerinin siber suç dünyasında giderek daha fazla kullanılmaya başlandığını belirtti. Europol’un hazırladığı raporda ayrıca Bitcoin’in hala siber suçlarda tercih edilen bir para birimi olduğu yinelendi.

Monero’nun “ek güvenlik ve gizlilik özellikleri” nedeniyle darkweb’te hızlı bir popülerlik kazandığı kaydedildi.

Raporun bir bölümünde dijital para birimlerinin siber suçlarda favori haline gelmesinin başlıca nedeni şöyle açıklandı:

“İşlemler belirli bir kullanıcıya/adrese atfedilmez, işlemde kullanılan tüm paralar varsayılan olarak ‘gizlidir’ ve işlem geçmişleri gizli tutulur.”

Bu arada Zcash’in henüz bir suç kapsamında soruşturma konusu olmadığı ancak işlemi yapan tarafların ve işlem tutarını gizleyen özellikleri nedeniyle Deep Web’de dikkate alındığı belirtildi.

AlphaBay, Ethereum ve Monero kullanıyordu

En büyük Deep Web marketlerinden biri olan AlphaBay, 2017 yılının başında Europol tarafından kapatıldı. AlphaBay kapanmadan önce Ethereum ve Monero’yu ödeme seçenekleri olarak eklemişti. Platform, Zcash’i ise ödeme yöntemi olarak ekleme planı yapıyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl