%99.9 değer kaybeden altcoin’de büyük para krizi baş gösterdi

Popüler altcoin projelerinden biri olan DeepBrainChain, büyük parasal krizle karşı karşıya. Proje, yaşanan finansman sıkıntısı nedeniyle ilerlemekte zorlanıyor.

DeepBrainChain CEO’su, neredeyse değersiz hâle gelmiş olan bir token ile projeyi sürdürmenin yollarını arıyor.

Yapay zekaya erişimi demokratikleştirmeyi amaçlayan bir proje olan DeepBrainChain, 2017 yılının Aralık ayında gerçekleştirilen bir ICO’da yaklaşık 12 milyon dolar toplamıştı. Bununla birlikte, CEO’nun Telegram’da yayınladığı mesajlar, projenin finansman sıkıntısından dolayı ilerlemekte zorlandığını gösteriyor.

CEO Feng He, projenin Telegram kanalında, “…Şu anda DeepBrainChain’in (DBC) fiyatı çok düşük, satmak istemiyorum. Bu nedenle yatırım yapmaları için Gobi ile görüşüyorum, umarım yatırım yaparlar ve çalışmaları sürdürmemiz için DBC satmamıza gerek kalmaz.” ifadelerini kullandı.

He’nin sözünü ettiği Gobi Partners, Asya’da yedi ofisi bulunan ve altı fonu yöneten bir yatırım şirketi.

Neredeyse değersiz olduğu düşünüldüğünde CEO’nun DBC token’ı satmak istememesi şaşırtıcı değil. Token, zirve seviyesinden bu yana yüzde 99.9 değer kaybetti. Zamanında 0.66 dolar olan DBC, bugün sadece 0.0007 dolar.

Proje, ICO fonlarını boşa harcamak ve verilen sözleri yerine getirmemekle suçlanıyor. İki yıldan daha fazla bir süre geçmesine karşın projenin ana ağı hala faaliyete geçirilemedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl