DeFi furyası son sürat: AMPL fiyat patlaması yaşıyor, LEND rekor peşinde

DeFi (Merkezi Olmayan Finans) projelerindeki fiyat artışı, özellikle Ampleforth (AMPL) ve Aave (LEND) ile tüm hızıyla devam ediyor.

DeFi furyası kaldığı yerden devam ediyor. Ampleforth (AMPL) ve Aave (LEND), adeta fiyat patlaması yaşıyor.

Bitcoin’in baskınlık oranı, düşerken altcoin’lerde DeFi projelerinin başını çektiği yükseliş dalgası durmak bilmiyor. Maker (MKR) ve Compound (COMP) gibi DeFi projeleriyle başlayan dalga, son günlerde Ampleforth (AMPL) ile sürüyor.

AMPL, 14 Haziran’dan bu yana yüzde 350’den fazla değer kazandı. 0.89 dolardan işlem gören altcoin, bugün 4.03 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, bundan sadece bir hafta önce 2 dolara yakın seviyelerde alınıp satılıyordu.

Ampleforth’taki bu artış nasıl geldi? 23 Haziran’da ekip, bir “Likidite Teşvik Programı” duyurusu yaptı. Uniswap 2.0’da AMPL likiditesini teşvik için geliştirilen ve “Geyser” olarak adlandırılan program, kullanıcıların staking yaparak AMPL token’ları kazanabilmelerini sağlıyor. Teşvik programı sonrası ETH/AMPL havuzu, merkeziyetsiz token takas protokolü Uniswap’ta ilk sıraya oturdu ve 14 milyon doları geçti.

AMPL/USDT grafiği
AMPL/USDT grafiği

Ampleforth, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Huobi Capital, Pantera Capital ve daha birçok önemli yatırımcı tarafından destekleniyor.

Bir diğer DeFi protokolü Aave (LEND) ise büyümeye devam ediyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamaya kararlı görünüyor. LEND, sadece 4 ay önce 0.015 dolardan el değiştiriyordu ve değeri o günden bugüne yüzde 1600 oranında artarak 0.25 doları geçti. Yakın zaman önce Aave, Blockchain ve merkeziyetsiz finans piyasalarına odaklı alternatif yatırım şirketi ParaFi Capital’den 4.5 milyon dolar yatırım aldı.

LEND/USDT grafiği

Son olarak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam miktar, bir haftada yaklaşık 350 milyon dolar arttı. DeFi Pulse’ın verilerine göre, toplam kilitli değer, 2 milyar 280 milyon dolar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl