Messari kurucusu: DeFi balonu beklenenden erken patlayacak

Kripto para araştırma ve analiz şirketi Messari'nin kurucu ortağına göre, DeFi balonu çoğu insanın beklediğinden erken sönecek. Bununla birlikte Selkis, DeFi'ye yatırım yapmanın daha iyi bir yolu olarak birkaç mavi çip DeFi token'ı alıp 3-5 yıl unutmayı önerdi.

balon

Kripto para araştırma ve veri analiz şirketi Messari’nin kurucu ortağı Ryan Selkis, merkezi olmayan finans (DeFi) trader’larını uyardı.

Selkis, bir tweet dizisi ile büyüyen DeFi balonunun çoğu kişinin beklediğinden daha erken patlayacağını tahmin etti. Messari kurucusu, “DeFi sadece yakında kurbanlarını dolandıracak küçük bir grup ‘insider’ ve paralı askerin etrafında dönen büyük bir sermaye havuzudur.” dedi ve DeFi alanını Daha Büyük Aptal Teorisi yatırımı ile karşılaştırdı. Daha Büyük Aptal Teorisi, aşırı fiyatlanmış ve fiyatı makul seviyede olmayan bir varlığı, aldığınızdan daha yüksek bir fiyata alacak birini bulmayı ifade ediyor.

“Birkaç mavi çip DeFi token’ı alıp unutmalı”

Öte yandan Selkis, DeFi’nin getirdiği yeniliğin bir hayranı ve DeFi’ye doğru yatırımın birkaç mavi çip DeFi varlığına biraz para yatırarak bunları 3-5 yıl boyunca unutmaktan geçtiğini ileri sürüyor. Messari kurucusu, bu mavi çip DeFi varlıklarından birinin YFI olduğunu düşünüyor.

YFI 43 bin doları da aştı

15 Eylül’de dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’de listelenecek olan YFI, bugün 40 bin doları da geçerek 43 bin doların üzerine çıktı. Toplam arzı yalnızca 30 bin olan YFI, bu yükselişle birlikte 1 milyar 300 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşarak en büyük ilk 20 kripto paradan biri haline geldi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl