Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

DeFi cüzdan uygulaması Argent’a 40 milyon dolar yatırım

Merkeziyetsiz finans cüzdan uygulaması olan Argent, B Serisi yatırım turunda 40 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım turunda en fazla fon sağlayan iki şirket Fabric Ventures ve Skype kurucusu Jaan Tallinn'in yatırım firması Metaplanet oldu.

defi

İngiltere merkezli DeFi cüzdan uygulaması Argent, son dönemdeki yükselişini taçlandıracak bir yatırım aldı ve B Serisi fonlama turunda 40 milyon dolar toplamayı başardı. Şirkete en büyük yatırımı Fabric Ventures ve Skype kurucusu Jaan Tallinn’in yatırım firması Metaplanet yaparken, Paradigm, Index Ventures, Creandum, Jump Crypto ve oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands de turda yer alan diğer şirketlerdi.

Web3, NFT ve oyun dünyasındaki gelişime harcanacak

Yatırımla ilgili konuşan Argent kurucularından ve CEO Itamar Lesuisse, uygulamanın sadece finans odaklı gözüktüğünü ancak kendilerinin özellikle NFT ve NFT-oyun alanında ilerlemek istediklerini belirtti:

“Argent hala fazla finans odaklı bir duruş sergiliyor. Biz NFT’ler ve onun alt kümelerinde de büyük rol almak istiyoruz. NFT oyunları ve sanal emlak konularında… Oyun içinde büyük kitlelerin kullandığı bir cüzdan olma amacımız var. Yapılan yatırım Web3, Defi, NFT ve oyun sektörüne harcanacak diyebilirim”

Meksika kapısı açılıyor

Argent, yatırımın bir bölümünü de kripto para alında benimsenmenin ciddi bir boyuta ulaştığı Latin Amerika bölgesi için harcayacak. Bu anlamda ilk kapı ise Meksika ile açılıyor. CEO Lesuisse, ülkede oluşturulacak yeni ekip için de finansaman ayrıldığını söyledi. Hatta sadece 2. katman protokolleriyle ilgilenen de bir ekip oluşturulacak.

Hatırlanacağı üzere cüzdan uygulaması Mart ayında merkeziyetsiz finanstaki işlem ücretlerinin maliyetini amacıyla Ethereum odaklı bir ölçeklendirme çözümü olan zkSync üzerine kurulu kripto para cüzdanının yeni bir sürümünü resmen kullanıma açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl