DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Pazartesi ne olacak?

Dün veya bugün Twitter’a göz atanların dikkatlerini çeken ve aynı zamanda kafalarını karıştıran bir şey vardı: DeFi projelerinin birbiri ardına paylaştıkları ‘yumruk tokuşturma’ görselleri… Türkçede “pazartesi” anlamına gelen “monday 👀” ifadesiyle yapılan paylaşımların ilk etapta ne anlama geldiğine dair bilgi yoktu. Ortaya çıkan gizem, ilerleyen saatlerde çözülmeye başladı fakat DeFi meraklıları henüz tam anlamıyla ikna olmuş değil.

Başlangıçta bunun pazartesi günü açıklanacak bir airdrop müjdesi olduğu düşünüldü. Bu noktada oklar, Arbitrum’u gösteriyordu. Özellikle Optimism’in OP token’ını piyasaya sürmesi ve kullanıcılarına airdrop ile dağıtması sonrası, benzer bir protokol olan Arbitrum’dan da böyle bir hamle beklenmeye başlanmıştı fakat ekip sessizliğini sürdürüyor.

Akıma katılan DeFi projelerinden Gearbox Protocol, artan sorular üzerine bir açıklama yaptı ve bunun yalnızca eğlenceli bir DAO akımı olduğunu ifade etti. Açıklamada, “Kafanız karıştıysa bu, diğer bazı harika deFi projeleriyle birlikte gerçekleştirilen eğlenceli bir DAO akımıdır. Buna ilk koordinasyon girişimi de diyebiliriz. Ama belki pazarlama sorumluları pazartesi için güzel bir şeyler hazırlayabilirler.” denildi.

Katılım sağlayan çok sayıda ekip arasında MakerDAO, SushiSwap, Yearn Finance, Balancer da var. DataaRocks‘a göre, şimdiye kadar 24’ten fazla proje aynı paylaşımı yaptı. Bu projelerin 12’si gönderileri aynı anda, cuma günü TSİ 22.00’de yayınladı. Beklentiler, ağırlıklı olarak pazartesi günü bir iş birliği duyurusu yapılacağı yönünde. Bir süredir beklenen Curve Finance’in crvUSD sabit coin’i de tahminler arasında. DataaRocks’a göre, aynı anda paylaşım yapan 12 proje Curve ile ilişkili ve pazartesi günü crvUSD’nin lansman duyurusu yapılabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl