Gate.io, 45’ten fazla DeFi token’ını listeledi: DeFi ekosistemi halka açık zinciri yakında başlatılıyor

gate-io

Basın bülteni

Küresel dijital varlık borsası Gate.io, son üç ayda 45’in üzerinde DeFi projesini listeledi. Şirket, dünya çapında 3 milyondan fazla Gate.io kullanıcısı için en yenilikçi DeFi projelerini listelemeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Borsaların son zamanlardaki hacmi göz önüne alındığında, Gate.io’daki en iyi performans gösteren token’lardan bazıları, 2 milyonun üzerinde (birleşik) işlem hacmi ile UNI, AMPL, YFI, CRV. DeFi token’ları hakkındaki bilgiler, kullanıcıların en sevdikleri DeFi projeleri hakkında gerekli bilgileri bulmaları için web sitesinin “DeFi” bölümünde görüntülenebiliyor.

USDT işlem çiftinde 45’in üzerinde DeFi token’ının spot trading çiftleri mevcut. Borsa, ayrıca yakın zamanda Aave ve KSM token’ları için 20 kata kadar kaldıraç oranını destekleyen sürekli sözleşme trading’ini başlattı.

Kullanıcılar ayrıca Gate.io’da BTM için short ve long ETF’leri alıp satabilirler; BTM short ve long pozisyonlar, varlığın fiyat değişim aralığını takip ederek, varlığın spot piyasasının fiyatında 3 kat değişiklik getirir.

Gate.io CMO’su Marie Tatibouet yaptığı açıklamada “Gate.io’nun odak noktası, kullanıcılarımıza en ilginç Defi seçeneklerini sunmak için yüksek kaliteli ve yenilikçi DeFi projeleri seçmektir. Bu yılın Ağustos ayından beri DeFi ekosistemimiz üzerinde de çalışıyoruz. Son derece güvenli halka açık zincirimiz GateChain üzerine inşa ediliyor. DeFi ağımızda bir stabilcoin (USDG), Merkezi Olmayan Borsa (DEX), merkezi olmayan kredi ve likidite madenciliği yer alacak.” dedi.

Yakında piyasaya sürülecek olan Ethereum 2.0’ın işlem hızında, iş hacminde ve birlikte çalışabilirlikte önemli gelişmeler sağlaması bekleniyor. DeFi topluluğu, DeFi tokenlerinin çoğunun üzerine inşa edildiği Proof-of-Stake mekanizmasındaki teknolojik değişikliklerle de ilgileniyor.

Tatibouet, sözlerine daha sonra şöyle devam etti: “Ethereum 2.0 ile daha pragmatik ve ölçeklenebilir bir merkezi olmayan finans biçimi görebiliyoruz. Şu anda Ethereum saniyede yalnızca yaklaşık 25 işlemi gerçekleştirebiliyor ki bu zaten son birkaç ayda tanık olduğumuz DeFi talep artışı göz önüne alındığında, DeFi protokolleri için yeterli değil.”

Ethereum 2.0, 2020’de en çok beklenen olaylardan biri olsa da DeFi dahil olmak üzere genel kripto para birimi ekosistemi üzerindeki etkisini görmek ilginç olacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl