İki DeFi borsası hack’lendi: Açıklama yaptılar

Merkeziyetsiz finans borsaları Velodrome ve Aerodrome'un internet siteleri hack'lendi. Yapılan açıklamalarda kullanıcılara web sitesinden yapılan yönlendirmelere tıklamamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

hack (1)

Kriptoda 2023 yılında geçmişe oranla ciddi şekilde artan hack saldırılarından bugün de iki adet yaşandı. İki DeFi platformu Velodrome ve Aerodrome’un web siteleri hack’lendi.

DNS saldırısı olarak da bilinen hack’in ardından iki platformdan da kullanıcılara uyarı geçildi. X üzerinden yapılan uyarılarda, ana sayfa üzerinden yapılan yönlendirmelere tıklanmaması ve sitelerle etkileşime girilmemesi gerektiği ifade edildi.

40 bin dolar transfer edildi

Kullanıcı fonlarıyla ile ilgili ise bir bilgi geçilmedi. Bu durum şu ana kadar büyük bir fon kaybının yaşanmadığının göstergesi olarak yorumlandı. Zincir üstü araştırmacısı ve bu tür olaylarda verdiği detaylarla bilinen ZachXBT, 40 bin dolarlık kriptonun iki adrese gönderildiği bilgisini verdi.

Bilindiği üzere Velodrome, OP ana ağı üzerinde çalışan ve toplam kilitli varlık ile gelir açısından en yüksek rakama sahip ikinci platform konumunda yer alıyor. Platformdaki kilitli varlık değeri yaklaşık 140 milyon dolar civarında…

Bu tür saldırılarda hacker’lar ana sayfanın kontrolünü ele geçirerek kullanıcıları kendilerinin hazırladığı tuzaklı diğer web sayfalarına çekiyorlar. Bu sayfalara cüzdanlarını bağlayan kullanıcılar, genelde fonlarını kaybbediyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl