Hacker’lar DeFi protokolü kurucusunu hack’leyip cüzdanını boşalttılar

DeFi protokolü Nexus Mutual'ın kurucusunun kişisel adresi hack'lendi. Olay sonucunda 8 milyon dolar değerinde NXM çalındı.

DeFi sigorta protokolü Nexus Mutual’ın kurucusu Hugh Karp, hacker’ların hedefi oldu ve saldırı sonucunda 8 milyon dolardan daha fazla bir kayıp meydana geldi.

Nexus Mutual’dan yapılan açıklamada, Karp’ın kişisel adresinin saldırıya uğradığı ve bir protokol üyesi tarafından hortumlandığı belirtildi. Adreste 370 bin NXM token’ı bulunuyordu ve mevcut fiyatlarla bu token’ların toplam değeri 8 milyon 250 bin dolar yapıyor.

Konu hakkında The Block’a konuşan Karp, bir işlemi onaylaması için saldırgan tarafından kandırıldığını, bu yolla bilgisayarına erişim sağlandığını ve MetaMask uzantısının değiştirildiğini söyledi. Karp, “Daha sonra başka bir işlem gerçekleştirirken MetaMask bu sahte işlem için onay istedi ve onun yapmak istediğim işlem olduğunu düşünerek onay verdim.” dedi ve bu işlemin NXM’leri hacker’ların cüzdanına gönderen işlem olduğunu sonradan fark ettiğini ifade etti.

Karp, sözlerinin devamında Nexus Mutual’da bir sorun olmadığını ve etkilenen başka kimsenin bulunmadığını vurguladı. Karp, “Özel anahtarlarım güvende. Onlara erişemediler. Beni sahte bir işlemi imzalamam için oyuna getirdiler.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl