DeFi şirketi, token’larının yüzde 95’inin FTX’te kaldığını açıkladı

Merkeziyetsiz finans broker'lık şirketi olan Solana tabanlı Oxygen, yaptığı açıklamayla ekosistemindeki token'ların %95'inin saklama görevinin FTX'te olduğunu belirtti. Şirket, FTX'in iflasıyle şoke olduğunu ve konuyla alakalı hukuki adımları atmaya başladığını kaydetti.

ftx battı mı

FTX ile Solana projeleri arasındaki ilişkiden zarar gören şirketlere DeFi broker’lık firması Oxygen de eklendi. Oxygen yaptığı açıklamayla, ekosistemindeki token’ların büyük bölümünün FTX tarafından tutulduğunu ve bu oranın yaklaşık %95 olduğunu belirtti.

“Hem kilitli hem de kilitli olmayan token’lar…”

Oxygen’in Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı:

“FTX borsası MAPS veya Oxygen şirketleri ve yatırımlarında herhangi bir pay sahibi olmasa da MAPS/OXY token’larının önemli bir bölümünü elinde bulunduruyordu. FTX ayrıca, Ekosistem token’larımızın yüzde 95’lik kısmı için de saklama işlevi görüyordu. Bunların içinde hem kilitli hem de kilitli olmayan token’lar vardı. Şu anda biz de herkes gibi kamuya açık bilgiler dışında hiçbir konuya hakim değiliz. MAPS ve OXY token’larını ve ekosistemlerinş korumak için tüm seçenekleri düşünüyor ve konuyla ilgili hukuki danışmanlık alıyoruz. Tüm kripto ekosistemini etkileyen bu olayla ilgili bilgi paylaşamaya devam edeceğiz”

Solana üzerinde kurulan ve Serum zincir üstü altyapı teknolojisini kullanan Oxygen, çevrim dışı harita uygulaması olan Maps.me ile 2021 yılında ortaklık kurmuştu.

FTX’in yan şirketi olan ve çok tartışılan Alameda Şubat 2021’de Oxygen’e 40 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Maps.me uygulamasının Twitter’daki son paylaşımını 3 Ekim’de yaması da dikkat çekiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl