DeFi platformu Cream Finance hack’lendi: 26 milyon dolar kayıp

Kripto ipotek ve borç verme platformu Cream Finance, bu sene ikinci defa hack'lendi. Siber saldırganların 26 milyon dolar değerinde kripto para çalmayı başardıkları belirtilirken, AMP ve CREAM token'larında da düşüş meydana geldi.

Son dönemde sayısı artan merkeziyetsiz finans siber saldırılarına Cream Finance hack’i de eklendi. Platformdan 26 milyon dolar değerinde kripto para çalındığı bildiriliyor.

Cream Finance’ten yapılan resmi açıklamada, saldırının 418 milyon AMP ile bin 300 ETH kaybına yol açtığı ifade edildi. Bu kripto paraların toplam değeri, mevcut fiyatlarla 26 milyon dolar ediyor. Saldırının ardından ise AMP’de %15, CREAM’de ise %6’lık bir düşüş kaydedildi.

Şubat’ta da hack’lenmişti

Bilindiği üzere merkeziyetsiz finansın en zayıf noktalarından biri “flash loan” saldırıları. Özellikle geçtiğimiz sene BurgerSwap’tan Harvest Finance’e ve Pancake Bunny’ye kadar birçok “flaş kredi” saldırısı yaşanmıştı. Cream Finance, Şubat ayında da bir flaş kredi saldırısının kurbanı olmuş ve 37,5 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı.

BSC’den açıklama gelmişti

Bu tür saldırıların en çok yaşandığı platformlardan biri olan Binance Smart Chain ise Mayıs ayında konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve kendi platformu üzerindeki protokollere yapılan saldırıların organize olduğunu belirterek, geliştiricilere denetim şirketleriyle çalışmalarını tavsiye etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl