DeFi şirketi Skolem’e devlerden 20 milyon dolar yatırım

Veri ve işlem yapma hizmet sağlayıcısı Skolem, içinde Galaxy Digital ve Jump Crypto'nun da olduğu dev şirketlerden 20 milyon dolarlık yatırım aldı. Yapılan açıklamada fonun, şirketin büyümesinde ve çalışan sayısını artırmada kullanılacağı belirtildi.

defi

Kripto para piyasaları son aylarda ciddi bir düşüş trendine girmiş olsa da özellikle DeFi, metaverse, Web3 ve oyun konusunda büyük şirketlerin önemli yatırımları durmaksızın devam ediyor. Son olarak ise, kurumsal firmalara merkeziyetsiz finans hizmetleri sunan Skolem, 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

A Serisi yatırım turuna, kripto para yatırımları olduğu bilinen ünlü girişimci Mike Novogratz’ın kurduğu Galaxy Digital şirketi liderlik ederken Jump Crypto, Point72 Ventures ve Dragonfly Capital gibi sektöre yatırımları bilinen diğer şirketler de fonlama turunun içinde yer aldılar.

Skolem’in CEO ve kurucusu konumundaki JP Smith, aldıkları yatırımı kadro genişlemesine ve kurumsal şirketlere daha fazla hizmet verebilmek için teknoloji geliştirmesine harcayacaklarını belirtti.

“Bırakın da ağır işi Skolem yapsın”

Yatırım hakkında konuşan Galaxy Digital’den Will Nuelle, kurumsal firmaların artık detaylarla uğrşmak zorunda kalmamaları gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Bugün kurumsal şirketler için olan seçenekler ortada… Ya kendi teknolojini üreteceksin ya bir mühendislik ekibi çalıştıracaksın ya da her işi bırakıp tüm ağır işleri Skolem’e devredeceksin… ”

“Skolem kısa çözüm yolunu buldu”

Dragonfly Capital’in yöneticisi ve ortağı olan Haseeb Qureshi de, merkeziyetsiz finans alanının şu anda kurumsal firmaların ihtiyaç duyduğu regülasyon korumasına sahip olmadığını ancak Skolem bu konuda DeFi’ın tüm potansiyelini kurumsal firmalara yansıtmak için kısa bir yol bulduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl