Kanadalı şirket DeFi Technologies de Bitcoin’i rezerv varlık olarak kabul etti

Kurumsal ve bireysel yatırımcıların DeFi ekosistemine katılımını sağlamayı hedefleyen DeFi Technologies de Bitcoin'i rezerv varlık yaptı ve bunu resmen duyurdu. Dünya çapında 3 borsada işlem gören şirket bugün yaptığı açıklamayla 7.7 milyon dolar değerde 110 adet BTC alımı yaptığını da belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Nasdaq’ta listelenen sağlık teknolojisi şirketi Semler Scientific ve Japon şirketi Metaplanet’in ardından bugün de Kanadalı bir teknoloji firması Bitcoin’i rezerv varlık olarak kabul etti.

Yapılan resmi açıklamaya göre Kanadalı şirket DeFi Technologies hem Bitcoin alımı yaptı hem de en büyük kripto parayı rezerv varlık statüsünde onayladı. Firma ayrıca 110 adet BTC alımı yaptığını da duyurdu.

“Değer kaybını önlemek için…”

Şirketin CEO’su Olivier Roussy Newton konuyla ilgili açıklamasında Bitcoin’in enflasyona ve devalüasyona karşı gücüne vurgu yaptı:

“Bitcoin’i rezerv varlığımız olarak kabul ettik. Paranın değer kaybının önüne geçmek amacıyla attığımız bu adım aynı zamanda enflasyonist ortama karşı da bir koruma sağlayacaktır. Bitcoin, şirketin varlıklarını büyütmesi açısından hem kısa hem de uzun vadede büyük bir potansiyele sahiptir”

Yapılan açıklamanın ardından ise şirketin hisselerinde %11’den fazla yükseliş geldi. DeFi Technologies ABD’de tezgah üstü (OTC) piyasaların en büyüğü olarak görülen OTCQX, Kanada merkezli bir borsa olan NEO Exchange ve Almanya’da Frankfurt Borsası’nda işlem görüyor.

Alt firma ETH teminatlı kredi ödemesini yaptı

Hisse rallisi ise, DeFi Technologies’in alt firması olan Valour’un yaptığı kredi ödemelerinden sonra geldi. Valour firması, 1077 adet Ether ile teminatlandırılmış 5 milyon dolarlık bir kredi ödemesini sorunsuz şekilde gerçekleştirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl