Bu analize göre, Bitcoin’i geride bırakan DeFi token’ı YFI “hâlâ ucuz”

Kripto para araştırma şirketi Messari'ye göre, fiyatı Bitcoin'i geride bırakan YFI, hâlâ en ucuz DeFi token'ları arasında.

finans-grafik

Kripto para araştırma şirketi Messari’ye göre, 13 bin 780 dolarlık fiyatıyla Bitcoin’den pahalı olan ve geçtiğimiz günlerde 17 bin dolar seviyesine iyice yaklaşan YFI, hâlâ ucuz.

Şirketin, token’ın piyasa değerini yıllık getirisine bölerek hesapladığı fiyat satış oranına göre yearn.finance (YFI), DeFi alanındaki en ucuz token’lardan biri.

Messari, konuyla ilgili açıklamasında “Geçtiğimiz birkaç gün içinde YFI, token sahipleri için yıllık 21 milyon dolarlık getiri oluşturdu. Mevcut 390 milyon dolarlık piyasa değeriyle bu yaklaşık 20 katlık bir fiyat satış oranına karşılık geliyor ve bu da YFI’yi DeFi alanındaki en ucuz token’lardan yapıyor.” dedi.

Aynı hesaplama ile 0x’in (ZRX), fiyat satış oranı 1775 kat iken son günlerin tartışılan projesi Curve’de (CRV) ise bu oran 1568 kat oldu.

Daha öncesinde iearn.finance olarak bilinen yearn.finance, geliştirici Andre Cronje’nin bir hobi projesi. Yearn.finance, Şubat ayında DeFi lending platformları için bir gelir toplayıcı olarak başlatıldı. Platform, insanların borç kripto para vererek en yüksek getiriyi nereden elde edeceklerini bulmalarına yardımcı oluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl