Elon Musk ile yapay zeka ortaklığı kuran Dell’den Michael Saylor ve Bitcoin paylaşımı

Amerikalı iş insanı ve Dell Technologies'in kurucusu olan Michael Dell, yavaş yavaş Bitcoin'e ısınıyor gibi gözüküyor. Dell X'te "Sınırlılık değer yaratır" yazıp, bu tweet'in altına ise Michael Saylor'ın bir başka tweet'ini ekledi.

Uzun yıllardır bilgisayar ve yazılım konusunda dünyaya teknoloji sağlayan Dell firmasının kurucusu ve CEO’su olan Michael Dell de, Bitcoin’e göz kırptı. Geçtiğimiz günlerde, Elon Musk’ın yapay zeka şirketi xAI için, Nvidia ile birlikte bir fabrika kurduklarını belirten Dell, bu kez de Bitcoin ve Michael Saylor paylaşımı yaptı.

“Sınırlılık değer yaratır” dedi ve Saylor’ı RT’ledi

Dell attığı bir tweet’te “Sınırlılık bir değer yaratır” yazdı. Dell, bu tweet’inin altına ise Michael Saylor’ın “Bitcoin dijital sınırlılıktır” tweet’ini RT yaptı. Bu tweet’ler, Michael Dell’in ya da şirketi Dell Technologies’in Bitcoin aldığı şeklinde yorumların yapılmasına sebep oldu.

Michael Dell geçtiğimiz günlerdeki tweet’inde; Dell Technologies’in, NVIDIA ile iş birliği yaparak Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI için güç sağlayacak bir “Dell yapay zeka fabrikası” inşa ettiğini belirtti. Bu fabrika, Grok adlı yapay zeka uygulamasına da destek olacak.

Musk, yapay zeka konusuna büyük önem veriyor ve kendisinin de kurucusu olduğu (ve sonradan ayrıldığı) OpenAI şirketini sert şekilde eleştiriyor. Musk, son olarak Apple ile OpenAI firmalarının iş birliği yapmasını eleştirmiş ve bu ortaklığın, Apple cihazlarının işletim sistemine doğru gitmesi durumunda, cihazları kendi şirketlerine almayacağını belirtmişti.

Bir kez daha paylaştı

Dell, Michael Saylor’ın tweet’ini RT etmesinin ardından bir Bitcoin paylaşımı daha yaptı ve “Kurabiye Canavarı” adlı bir hesabın takip edilmesini önerdi. Gönderide Kurabiye Canavarı, Bitcoin yiyor… 90’lı yıllarda Türkiye’de de büyük ilgi gören Susam Sokağı (orijinal adıyla Sesame Street) adlı çocuk dizisinde yer alan Kurabiye Canavarı, programın en sevilen karakterlerinden biriydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl