Deloitte ve NYDIG, Bitcoin ile bankacılık hizmetleri için ortaklık kurdu

Özellikle 2021 yılında birçok ABD'li bankayla yaptığı anlaşmalarla adını duyuran kripto para saklama şirketi NYDIG, şimdi de dünyanın en büyük muhasebe ve denetim firması olarak bilinen Deloitte ile "Bitcoin ortaklığı" kurdu. Stratejik birliktelik sayesinde her ölçekte şirkete, yaptıkları işe Bitcoin ve diğer dijital varlıkları entegre etme hizmeti verilecek.

Bitcoin’de kısa vadeli düşüşler yaşansa da, her sene benimsenmenin ciddi oranalarda artması, birçok dev şirketin de bu alana girmesine vesile oluyor. Özellikle geçtiğimiz sene onlarca banka ile kripto para hizmetleri konusunda anlaşma imzalayan NYDIG şirketi şimdi de dünya devi Deloitte ile Bitcoin odaklı bir ortaklık kurdu.

Bitcoin odaklı hizmet ve ürünler için artan müşteri talebi…

NYDIG, Deloitte’un blok zinciri ve dijital varlık uygulamaları üzerinde hizmet verecek ve bankacılık, tüketici sadakat ve ödül programları ile, çalışan faydaları gibi birçok alanda şirketin dijital varlık işlerini yürütecek. İki şirketin bu ortaklığının özellikle son dönemde Bitcoin odaklı hizmet ve ürünlerde merkezi bir otorite güveni arayan müşterilerin talepleri sonrasında gerçekleştiği belirtildi.

Bilindiği üzere uzun süredir ABD’de birçok banka müşterisi kurumlardan Bitcoin odaklı hizmetler başlatmalarını talep ediyor ancak birçok kurumun önüne regülasyon engelleri çıkıyordu.

“Müşteri talepleri en üst seviyede karşılanacak”

Daha önce birçok kez banka müşterilerinin, paralarını hesaplarından çekerek çevrim içi platformlara taşımaya başladığını belirten NYDIG yönetim kurulu başkanı Yan Zhao, yapılan ortaklıkla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Geleneksel finans ile dijital varlık altyapılarının, müşterilere en iyi deneyimi en yüksek standartta regülasyonlarla yaşattığı bir dünya öngörüyoruz. Biz NYDIG olarak, Bitcoin ödül programları, Bitcoin teminatlı krediler gibi birçok hizmeti Bitcoin cüzdanlarına taşımaya başladık. Deloitte ise, bu hizmetlerin şirketlere taşınmasını sağlama konusunda anlaşılabilecek en iyi ortaklarımızdan biri olacak. Bu ortaklıkla müşteri talepleri en üst düzeyde karşılanabilecek”

“Dijital varlık inovasyonunu ileriye taşıyacağız”

Deloitte şirketinin dijital varlık bankacılık regülasyonları konusundaki sorumlu yöneticisi olan Richard Rosenthal da, regülasyonlara vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Finansal hizmetlerin geleceği, dijital varlıkların kullanımı etrafında yoğunlaşacak. Biz de Deloitte olarak, müşterilerimize verdiğimiz tavsiyelerde en regüle yolları sunuyoruz ve NYDIG ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde hem işlerimizde büyüme kaydedecek hem de Deloitte’un dijital varlık inovasyonunu ileriye taşıyacağız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl