Kripto opsiyon borsası Deribit, ekleyeceği 3 altcoin’i açıkladı

Küresel çapta kripto opsiyon piyasasının %85'inden fazlasını kontrol eden Deribit borsası, içinde XRP, SOL ve MATIC'i de opsiyon hizmetlerine ekleyeceğini duyurdu. Şirket ayrıca AB'de de bir aracı kurum lisansı almak için başvurduğunu da belirtti.

Dünyanın en büyük opsiyon borsası olarak bilinen Deribit, hizmetlerine XRP, SOL ve MATIC’i de ekleyeceğini açıkladı. Bu coin’lerle birlikte Avrupa adımını da duyuran borsa, Avrupa Birliği için bir aracı kurum lisansı başvurusu yaptığını da belirtti.

Son dönemde kripto piyasalarının değeri ciddi şekilde düşerken opsiyon piyasaları da yine bu durumdan olumsuz etkilenmişti. Deribit’in bu adımı ise özellikle altcoin yatırımcılarının stratejilerini çeşitlendirmelerini sağlayacak.

Deribit borsası şu anda Bitcoin ve Ether’de opsiyon ve sürekli vadeli işlem hizmetleri veriyor. Borsanın özellikle düşüşlerin olduğu ve piyasanın sert bir ayı sezonu içinde bulunduğu böyle bir dönemde bu adımı atması, geleceğe yönelik yükseliş beklentilerinin güçlü olduğunu gösteriyor.

Şirket yöneticisi olan Luuk Strijers hem volatilite hem de piyasa değerindeki azalmanın, şirketi büyüme planlarından alıkoymayacağını ve adımlarını net şekilde atmaya devam edeceklerini söyledi.

Hizmetlerini genişleten Derbit aynı zamanda Avrupa’ya yayılma politikası da güdüyor. Borsanın, aracı kurum lisansına başvurması bölgesel genişlemeye ne kadar önem verdiğinin de bir göstergesi…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl