Deutsche Bank anketi: 3’te 1’lik kısım Bitcoin’de 20 bin bekliyor

Alman yatırım bankası Deutsche Bank'ın Bitcoin ve kripto paralarla ilgili yaptığı son ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. ABD'de yapılan ankete katılanların 3'te 1'i 2024 sonu için Bitcoin'in 20 bin doların altına ineceğini düşündüklerini söylediler. Ancak eski olmsuz düşüncelerin de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığı görülüyor. %52'lik kısım kripto paraların gelecekte önemli yatırım varlıkları olacağına inanıyor.

Almanya merkezli ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Deutsche Bank, kripto paralarla ilgili önemli bir anket yaptı. Ankette kripto dünyasına karşı daha önce görülen olumsuz düşüncelerin yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığı görülüyor.

2024 sonu 20 bin altı beklentisi…

Ankette ilginç sonuçlar da ortaya çıktı. Toplamda ABD vatandaşı olan 3600 kişiye sorular sorulurken, 3’te 1’lik kısım Bitcoin’in 2024 sonunda 20 bin doların altında işlem göreceğini düşündüğünü söyledi. Bankanın ocak ve şubat aylarındaki aynı anketinde bu oran sırasıyla %36 ve %35’ti. Yani bu düşüncede olan kişi oranında az da olsa düşüş görülüyor.

%10, 75 bin dolar üzeri bekliyor

Bitcoin’deki sert yükselişlere, Fed’in faiz indirim döneminin yaklaşmasına ve ETF’lere olan büyük ilgiye rağmen, en büyük kripto paranın sene sonu 75 bin doların üzerinde olacağını düşünenlerin sayısının azlığı da dikkat çekiyor. Sadece %10’luk kısım Bitcoin’in 2024 sonunda 75 bin dolar üzerinde olacağını belirtti.

“Gelecekte çok daha önemli olacak”

Yüzde 52’lik kısmın ise kripto paralar konusunda çok daha olumlu düşüncelere sahip olduğu ortaya çıktı. Bu katılımcı kitlesi, kripto paraların gelecekte çok daha önemli yatırım ve ödeme araçları olacağını düşündüklerini belirttiler.

Kripto paraların hiçbir işe yaramayan ve kullanışsız varlıklar olduğunu belirtenlerin oranı ise %1’in bile altında kaldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. YASİN Yanıtla

    Her zaman beklentinin tam tersi olur. Güzel haber BTC de boğa koşusu o üçte bir girdiğinde bitecek zaten. Zira yanıldık deyip trene binecekler. BENCE