Deutsche Bank kripto lisans başvurusu yaptı: Resmi açıklama

Almanya'nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank, içinde kripto paraların da bulunduğu dijital varlıkların saklanması konusunda lisans başvurusu yaptı.

Dünyadaki geleneksel bankacılık kurumlarının kriptoya ve dijital dünyaya adapte olma adımları devam ediyor. Son olarak ise küresel çaptaki en büyük finans kuruluşlarından biri olan Almanya merkezli Deutsche Bank, dijital varlıkları saklama hizmeti vermek için ülke regülatörü BaFin’e başvurdu.

Kurumun ticari bankacılık birimi yöneticisi olan David Lynne, bugün katıldığı bir konferansta bu başvuruyu resmen açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıklar ve onları saklama hizmetimiz konusunda çalışma yapıyoruz. Dijital varlık lisansı için Bafin’e henüz başvuru yaptık. Bu yeni adımımız işlem ücreti gelirlerini artırmaya yönelik olan politikamızla da örtüşüyor. Yatırım kolumuz olan DWS Group’taki dijital odaklı hamlelerimize de yine paralel bir adım oldu”

“Bitcoin çok volatil” demişlerdi

Deutsche Bank, son senelerde dijital varlıklar konusunda yaptığı açıklamalar ve araştırmalarıyla ön plâna çıkıyordu. Banka 2020 yılının başında Bitcoin’in güvenilir bir değer saklama aracı olmak için “çok volatil” olduğunu ve Bitcoin ödemelerinin de küresel çapta çok küçük bir yer tutacağını dile getiren bir açıklama yapmıştı.

İflas söylentileri çıkmıştı

Hatırlanacağı üzere mart ayında ABD merkezli yaşanan bankacılık krizinde bankanın ciddi problemler yaşadığı belirtilmişti. Hisse değeri bir günde (24 Mart) %15 düşen Deutsche Bank’ın iflas konusunda riskinin arttığı ifade edilmişti.

Bankanın hala, bu bankacılık kriziyle ilgili sorunlarla uğraştığı iddia ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl