Alman devi Deutsche Bank’tan kripto ortaklığı geldi

Haziran ayında kripto para saklama hizmetleri için lisans başvurusunda bulunan Almanya'nın küresel çaptaki büyük bankası Deutsche Bank, saklama konusunda İsviçreli Taurus şirketiyle anlaştı. İki firma konuyla ilgili ortak açıklama yaptılar.

Bankacılık krizinde iflas dedikoduları çıkan ve daha sonra kripto saklama konusunda çalışmalara başlayan Deutsche Bank, bu alanda tecrübeli bir firma olan İsviçre merkezli Taurus ile anlaştı.

Almanya’nın en büyük bankası olmasının yanında küresel çapta da bir dev olan Deutsche Bank, Taurus’a şubat ayında yatırım da yapmıştı. Toplam 65 milyon dolarlık yatırımın önemli bölümünü İsviçre Arap Bankası, Credit Suisse ve Deutsche Bank oluşturmuştu.

Taurus kurucusu Lamine Brahimi, Deutsche Bank’ın 2021 yılından bu yana kripto para saklama şirketlerini araştırdığını ve sonunda kendilerini tercih ettiğini belirtti:

“Birkaç çeyrek boyunca görüşmelerimiz sürdü. Önce müşterimiz oldular, daha sonra da şirketten hisse aldılar. Sadece kripto alanında değil, tokenizasyon ve diğer varlık hizmetlerinde de varız”

Deutsche Bank haziran ayında, içinde kripto paraların da bulunduğu dijital varlıkların saklanması konusunda ülke regülatörü BaFin’e başvurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl