Bitcoin madencilik şirketi Genesis’e 125 milyon dolarlık yatırım

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firmalarından biri olan Geenesis Digital Assets, 125 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Şirket bu yatırımı ABD ve Kuzey Avrupa bölgesindeki büyüme politikası çerçevesinde kullanacak.

Haziran ayında madencilik cihaz üreticisi olan Canaan’a 10 bin yeni makine siparişi veren küresel çaptaki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Genesis Digital Assets, 125 milyon dolarlık yatırım aldı.

Yatırım fonlamasının başını çeken ve en büyük desteği sağlayan şirket ise yönetimi altında 2 milyar dolarlık varlık bulunan İngiltere merkezli Kingsway Capital şirketiydi.

Genesis’ten yapılan açıklamada ayrıca yeni fonun ABD ve Kuzey Avrupa bölgesi için plânlanan genişleme politikasında kullanılacağı belirtildi.

“Bitcoin, bankası olmayanların sisteme katılmasını sağlayan en büyük teknoloji”

Kingsway Capital CEO’su Manuel Stotz ise yaptıkları yatırımla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin yoksul insanların ve banka hesabı olmayanların finans sitemine katılmalarını sağlayan en büyük teknoloji ve madencilik de bu teknolojinin güvenli olmasını sağlıyor. Genesis ekibine baktığınızda, 12 yıllık geçmişi olan bu sektörde 8 yıldır dev madencilik çiftlikleri kuruyorlar ve çok iyi iş çıkarıyorlar. Madencilik endüstrisinde bu seviyede tecrübeye sahip bir şirket yok ve biz onlara bu yatırımı yaptığımız için de mutlu ve heyecanlıyız”

Genesis Digital Assets’in Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu ortağı Abdumalik Mirakhmedov da, “Açık kaynaklı para sistemi devrimine güç verecek altyapıyı sağlamak istiyoruz. Kingsway Capital ve Manuel gibi şirketlerin bize destek olduğunu görmek mutluluk veriyor” dedi.

10 bin cihazlık siparişin ulaşmasıyla birlikte Genesis’in sağladığı hash gücünün en az 2 katına çıkması bekleniyor. Madencilik şirketinin, toplamda 300 binden fazla madencilik cihazının yer aldığı endüstriyel ölçekte 20 madencilik çiftliği bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl