Dünyaca ünlü müzik şirketi Warner Music, Sandbox ortaklığını duyurdu

Müzik dünyasının dev şirketi Warner Music de metaverse'e girmeye karar verdi. Dünya çapında binlerce çalışanı bulunan ve büyük plak şirketlerini de bünyesinde barındıran şirket, Sandbox içinde müzik ve eğlence odaklı bir park kuracak. Dünyaca ünlü sanatçılar burada konserler verebilecekler.

Bugün girişim şirketlerine 50 milyon dolarlık teşvik paketi açıklayan Sandbox ile ilgili bir önemli açıklama da dünyaca ünlü müzik şirketi Warner Music Group’tan (WMG) geldi. Şirket bugün yaptığı resmi açıklamayla Sandbox üzerinde bir müzik ve eğlence parkı kurarak metaverse’e giriş yapacağını duyurdu.

Bilindiği üzere WMG aynı zamanda Atlantic Records, Warner Records, Elektra ve Parlophone gibi plak şirketlerinin de ana firması konumunda bulunuyor. Dolayısıyla bu plak şirketlerinin bünyesinde bulunan Ed Sheeran, Bruno Mars, Dua Lipa ve Cardi B gibi dünyaca ünlü sanatçılar da Sandbox’taki bu eğlence parkında konserler verebilecek ya da düzenlenen diğer organizasyonlara katılabilecekler.

Parkın yanındaki araziler satışa çıkarılacak

Öte yandan eğlence parkının etrafındaki araziler de Mart ayında Sandbox tarafından satışa çıkarılacak. Sandbox sisteminde LAND olarak da geçen sanal mülk ya da araziler belirli dönemlerde satışa çıkıyorlar ve SAND token ile alınabiliyorlar.

WMG’de iş geliştirme yöneticisi olan Oana Ruxandra, yapılan anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şu anda Web3’e ve onun müzik endüstrisi üzerinde yaratacağı büyük etkiye odaklanmış durumdayız. Bu ilgi furyası için de bu konulara bir değer biçmek gerçekten zor. Müzik endüstrisi 80’ler ve 90’larda çok büyüdü. Daha sonra Napster ortaya çıktı ve geriye gidiş dönemi yaşandı. Spotify’la aynı yükseliş dönemi bir kez daha yaşanıyor. Biz de geride kalmak istemiyoruz.”

Hatırlanacağı üzere Sandbox Eylül ayında ünlü rapçi Snoop Dogg ile anlaşmaya varmıştı. Anlaşma gereği, Snoop Dogg birçok hayranını ve Sandox kullanıcısını bu platformdaki sanale vinde ağırlayacak. Evin içinde Snoop Dogg’un arabaları, köpekleri ve sanat eserlerinin de NFT’leri yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl