Dev yatını 10 milyon dolara satışa çıkardı: BTC, ETH, DOGE kabul ediyor

Vianne adlı İtalyan üretimi bir yatı satmak isteyen sahipleri, ilân için açtıkları internet sitesi üzerinden satış için BTC, ETH, DOGE, SOL, FTM ve BNB gibi büyük kripto paralar ile CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club NFT’leri kabul ettiklerini belirttiler.

Yatın birçok fotoğrafının yanısıra bir tanıtım videosunun da bulunduğu sitede, fiyat olarak ise 10 milyon dolar talep edildi. Satış için “tüm büyük kripto para ve NFT’lerin” kabul edildiği notu düşülürken, haftalık kiralama bedelinin ise 196 bin dolar olduğu yazıldı. Ödeme için ayrıca fiat para ile %10’luk depozito alınacağı bilgisi de verildi.

12 kişinin rahatça yaşayabileceği belirtilen yatta, küçük bir golf sahası, jakuzi ve helikopter pisti de bulunuyor.

“NFT ile satılan en büyük yat olabilir”

Aracın sahipleri yaptıkları açıklamada, “Yatçılık endüstrisinde kripto para ödemeleri her geçen gün artarken, bu durum Vianne’ı şimdiye kadar NFT’lerle satın alınan en büyük yat yapabilir” dediler.

“Kripto para işlemlerini tercih etmeye başladık”

Yatın ismi açıklanmayan sahibinin aile ofisi ise CoinDesk’e verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda yatın sahibi için daha büyük bir tekne alma sürecindeyiz. Son 1 yılda daha fazla kripto para işlemi yapıyoruz. Bunu tercih ediyoruz. Yeni yatı alırken, kripto para ödemesi yapma şansımız olursa bunu yaparız. Sabit coin’ler ile de, altcoin’ler ile de ödeme yapabiliriz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl