DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan kripto para açıklaması

Kripto para düzenlemeleriyle ilgili tartışmalara DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldı. Babacan, açıklamasında kripto para mevzuatında yasağa karşı çıktı ve Twitter hesabından şöyle dedi:

“Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır. Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere #YarınaAtılım diyoruz.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu da dün yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kripto para sektöründe başat aktör olması ve yurt dışından yatırımcı çekilebilecek adımların atılması gerektiğini ifade etmiş, yüksek oranda vergilendirmeyi asla doğru bulmadıklarını kaydetmişti.

Son günlerde, kripto para düzenlemesi, Türkiye’nin gündemine oturdu. Kripto para yasası için oluşturulduğu öne sürülen taslak metindeki bazı maddeler yasaklayıcı olması nedeniyle tepki çekti ve yoğun eleştiri aldı. Kripto paralara ilişkin yasal düzenleme, şimdi Meclis’in gündeminde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl