Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs: Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’i artık yok sayamaz

90 milyar Dolar’lık yatırım bankacılığı şirketi Goldman Sachs, bu hafta başlarında yatırımcılarına ve müşterilerine kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve dijital para birimleri piyasası işlemlerini göz ardı etmelerinin zorlaştığını bildirdi. JP Morgan analisti Robert D. Boroujerdi, yatırımcılarına, müşterilerine ve portföy yöneticilerine gönderdiği bir mektupta şunları yazdı: “Kurumsal yatırımcıların toplam değeri yaklaşık 120 milyar Dolar olan dijital para birimlerini göz ardı etmeleri zorlaşıyor. 800’den fazla dijital para birimi var ancak sadece dokuzunun piyasa değeri 1 milyar Dolar’ı aşıyor.” Yatırımcıların büyük çoğunluğu için bir...

90 milyar Dolar’lık yatırım bankacılığı şirketi Goldman Sachs, bu hafta başlarında yatırımcılarına ve müşterilerine kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve dijital para birimleri piyasası işlemlerini göz ardı etmelerinin zorlaştığını bildirdi.

JP Morgan analisti Robert D. Boroujerdi, yatırımcılarına, müşterilerine ve portföy yöneticilerine gönderdiği bir mektupta şunları yazdı:

“Kurumsal yatırımcıların toplam değeri yaklaşık 120 milyar Dolar olan dijital para birimlerini göz ardı etmeleri zorlaşıyor. 800’den fazla dijital para birimi var ancak sadece dokuzunun piyasa değeri 1 milyar Dolar’ı aşıyor.”

Yatırımcıların büyük çoğunluğu için bir varlığa veya bir para birimine yatırım yapma kararı, geçmiş performanslarıyla doğrudan ilgilidir. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana hisse senetleri ve fiat para birimlerinden daha iyi bir performans gösterdi.

Belki de daha önemlisi, dijital para birimleri piyasa değerinin sadece bir yıl içerisinde 11 milyar Dolar’dan 126 milyar Dolar’a kadar artış yaşaması. Yurt dışı pazarlar büyüdü ve giderek artan sayıda hükümet Bitcoin’i yasallaştırıyor.

Geçtiğimiz hafta en büyük opsiyon borsalarından biri olan Chicago Board Options Exchange (CBOE), Winklevoss ikizlere ait olan Bitcoin borsası Gemini ile ortaklık kurduklarını açıklamıştı. Bunun gibi ortaklıklar, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini gün geçtikçe kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir kılıyor.

Goldman Sachs: Teknolojiye inanıp inanmamanız önemli değil, değer artışını görün

Öte yandan Goldman Sachs’ın müşterilerine yönelik son bildirisinde, yatırımcıların dijital para birimlerinin teknik inceliklerini tam olarak anlamamış olsalar bile değer artışları hakkında fikir sahibi olmalarının önem taşıdığı ifade edildi.

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında henüz bu konuda ilk adımlarını atan kurumsal yatırımcıların dijital para birimlerine yönelmeyi sürdüreceğini kestirmek zor değil. Bu da ilerleyen dönemlerde dijital para birimlerine yatırımların artarak devam edeceğini gösteriyor. Nihayetinde artarak süren yatırımların bu varlıkların değerine pozitif yönde etki yapacağı öngörülebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl