Güney Kore’nin en büyük 2. bankası dijital para cüzdanı hizmeti sunacak

Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olan Shinhan Bank, müşterilerinin dijital para birimlerini güvenli bir şekilde saklayacakları bir cüzdan oluşturmaya başladıklarını duyurdu. Duyuru, Güney Kore’nin en büyük borsası Bithumb’un geçtiğimiz haftalarda sunucularının çökmesi ve Haziran ayında ise 30 bin kullanıcının gizli bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesinden sonra geldi. Bankanın sözcüsüne göre yeni hizmet, diğer hizmetlerden çok daha güvenli olacak. Bankanın açıklamasına göre hesaplar ücretsiz olarak sunulacak ancak para çekme işlemleri ücretli olacak. Bankanın bu açıklaması, kurumsal kabulün önemli ölçüde...

Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olan Shinhan Bank, müşterilerinin dijital para birimlerini güvenli bir şekilde saklayacakları bir cüzdan oluşturmaya başladıklarını duyurdu.

Duyuru, Güney Kore’nin en büyük borsası Bithumb’un geçtiğimiz haftalarda sunucularının çökmesi ve Haziran ayında ise 30 bin kullanıcının gizli bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesinden sonra geldi.

Bankanın sözcüsüne göre yeni hizmet, diğer hizmetlerden çok daha güvenli olacak. Bankanın açıklamasına göre hesaplar ücretsiz olarak sunulacak ancak para çekme işlemleri ücretli olacak.

Bankanın bu açıklaması, kurumsal kabulün önemli ölçüde büyümesine katkı sağlayacak. Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası CME’nin Bitcoin‘de vadeli işlemleri başlatacak olmasının yanı sıra çok sayıda hedge fonlarıyla birlikte kurumsal kabul büyümeyi sürdürüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl