Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

TCMB Başkanı Murat Çetinkaya: Dijital paralar finansal istikrara katkı sağlayabilir

Türkiye’de son zamanlarda Bitcoin ve dijital paralarla ilgili olarak ciddi gelişmeler yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Blockchain teknolojisiyle ilgili bir çalışma grubu oluşturduğunu duyurmuştuk. Bugün ise doğrudan Merkez Bankası’nın başkanı Murat Çetinkaya tarafından bu konularda önemli açıklamalar yapıldı. ‘Dijital paralardaki gelişmeleri yakından izliyoruz’ İstanbul’da konuşan Çetinkaya, dijital paralardaki gelişmeleri yakından izlediklerini ifade ederek dijital paraların iyi tasarlandıkları takdirde finansal istikrara katkıda bulunabileceklerini söyledi. ‘Dijital paralar üzerine çalışmak için bir grup kurduk’ Çetinkaya, ayrıca Merkez Bankası’nın dijital paralar...

Türkiye’de son zamanlarda Bitcoin ve dijital paralarla ilgili olarak ciddi gelişmeler yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Blockchain teknolojisiyle ilgili bir çalışma grubu oluşturduğunu duyurmuştuk.

Bugün ise doğrudan Merkez Bankası’nın başkanı Murat Çetinkaya tarafından bu konularda önemli açıklamalar yapıldı.

‘Dijital paralardaki gelişmeleri yakından izliyoruz’

İstanbul’da konuşan Çetinkaya, dijital paralardaki gelişmeleri yakından izlediklerini ifade ederek dijital paraların iyi tasarlandıkları takdirde finansal istikrara katkıda bulunabileceklerini söyledi.

‘Dijital paralar üzerine çalışmak için bir grup kurduk’

Çetinkaya, ayrıca Merkez Bankası’nın dijital paralar üzerine çalışmak için piyasa katılımcılarından, politika yapıcılarından ve düzenleyicilerinden oluşan bir grup kurulduğunu bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl