Dijital varlık bankacılık şirketi Sygnum’a 90 milyon dolar yatırım

Son dönemde girişim sermayesi şirketlerinin adeta para akıttığı dijital varlık endüstrisi gittikçe büyümeye devam ederken, İsviçre ve Singapur'da merkezleri bulunan Sygnum şirketi de 90 milyon dolarlık yatırım aldı. Son fonlamayla toplam değeri 800 milyon dolara çıkan Sygnum, yatırımı kurumsal şirketler için varlık yönetimi çözümleri üretmek için kullanacak.

isvicre-zug

Dijital varlık bankacılık şirketi olmasının yanında bir trade platformu da bulunan Sygnum, içinde Animoca Brands ve Kanadalı şirket Meta Investments’ın da bulunduğu bir grup firmadan toplamda 90 milyon dolarlık yatırım aldı. B Serisi fonlama turuna Hong Kong merkezli Sun Hung Kai & Co yatırım şirketi liderlik etti.

Yönetimi altında 2 milyar dolarlık varlık bulunan Sygnum’un toplam değeri bu yatırımın ardından 800 milyon dolara çıktı. Brüt gelirlerinde 2021 yılında 10 kat artış yaşayan ve kurumsal müşteri sayısı binin üzerine çıkan şirketten yatırımla ilgili yapılan açıklamada fonların, kurumsal düzeyde Web 3.0 tekliflerini geliştirmek için kullanılacağı kaydedildi:

DeFi havuzları ve genişletilmiş stake hizmetleri de dahil olmak üzere ek getiri yaratan ürünler sunulacak, üksek büyüme hızına sahip DeFi yeniliklerine güvenilir erişim sağlayan varlık yönetimi çözümleri üretilecek ve Dfinity Foundation gibi önde gelen blok zinciri ekosistemleriyle yeni ticari ortaklıklar kurulacaktır.”

Sygnum kurucu ortağı ve CEO’su Mathias Imbach ise yatırımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Dijital varlık ekonomisi artık regüle olmaya başladı ve ana akım olma yolunda da hızla ilerliyor. Bu fonlama turu, bizim küresel genişlememiz açısından çok önemli bir kilometretaşı olacak”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl