Dijital varlık fonlarına yatırımlar sürüyor: 114 milyon dolarlık giriş

Dijital varlık yatırım fonlarına geçtiğimiz hafta net 114 milyon dolarlık giriş oldu. Yatırımcılar pozitif hissiyatlarını sürdürürken, son 4 haftadaki girişler ise net 345 milyon dolara ulaştı. En çok yatırım yapılan ürün ise açık ara yine Bitcoin fonları oldu.

Dijital varlık yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta 113.7 milyon dolarlık net yatırım aldılar. Bu rakamın 103.8 milyon dolarını ise Bitcoin fonları oluşturdu. Shapella güncellemesini başarılı şekilde tamamlayan Ethereum’daki fonların ise sadece 300 bin dolarlık yatırım alması dikkat çekti.

4 haftada 350 milyon dolara yaklaştı

Hatırlanacağı üzere kripto paralardaki yükselişlerin başlamasından hemen önce dijital varlık fonlarında üst üste 6 haftalık çıkışlar yaşanmıştı. İşte bu çıkışların ardından bu kez üst üste 4 haftalık girişlerin olması dikkat çekiyor. Toplam girişler bu süre zarfında 345 milyon dolar oldu.

Sene başından bu yana Bitcoin fonları net 78 milyon dolarlık yatırım alırken, Ethereum fonları ise hala 23 milyon dolarlık çıkış seviyesinde…

“Short Bitcoin” hala yatırım alıyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan yükselişler “Short Bitcoin” fonlarına olan yatırımları ise azaltmadı. En büyük kripto paranın düşüşüne yatırım yapan bu fonlara geçen hafta toplamda net 14.6 milyon dolarlık yatırım girdi.

Litecoin’e 200 bin dolar, XRP ve Cardano fonalrına ise 100’er bin dolarlık yatırımlar yapılması da gözlerden kaçmıyor.

ABD ve Almanya lider…

Dijital varlık fonlarına ülkeler bazında yapılan yatırımlarda ise ABD ve Almanya başı çekiyor. ABD’deki fonlara 58.5 milyon dolar, Almanya’daki fonlara ise 35.4 milyon dolarlık yatırım geldi. Kanada fonları da 17.2 milyon dolar ile 3. sırada yer aldı.

Toplam 35.7 milyar dolarlık dijital yatırım fonu piyasasını 25.8 milyar dolar ile Grayscale şirketi domine ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl