Araştırmada şaşırtan sonuç: Şirketlerin yarısı kripto ve dijital varlık tutuyor

ABD, Avrupa ve İngltere'yi kapsayan bir araştırma bu bölgelerdeki kurumların yarısının müşterileri için dijital varlık ve kripto para tuttuğunu gösterdi.

bitcoin

Varlık yönetim firmalarının dijital varlıklara nasıl yaklaştığını gösteren bir araştırma, şaşırtıcı şekilde olumlu sonuçlar çıkardı. Kripto veri sağlayıcısı Amberdata, küresel çapta finans hizmetleri veren Coalition Greenwich şirketiyle birlikte ortak bir çalışmaya imza attı.

İçinde hedge fonları, girişim sermayesi şirketleri ve aile ofislerinin olduğu katılımcıların yüzde 48’nin müşterileri adına dijital varlık sakladıkları belirtildi. Araştırmaya göre; yüzde 22’lik kısım 1 ilâ 10 milyon dolar, %19’luk kısım 11 ilâ 50 milyon dolar ve sadece bir kurum ise 1 milyar doların üzerinde dijital varlık ve kripto barındırıyor.

Yatırım yönetim şirketlerinin de küçük çaplı olmadıkları görülüyor. Şirketlerin 3’te 1’inin yönetimi altında en az 5 milyar dolar, diğer 3’te 1’inin 1 ilâ 5 milyar dolar, son 3’te 1’inin ise 1 milyar dolardan daha az varlık olduğu belirtildi.

Amberdata şirketinin CEO’su olan Shawn Douglass, araştırma sonuçlarının şaşırtıcı olduğunu, ayrıca özellikle ABD merkezli firmaların regülasyon eksikliğine rağmen geleceğe yönelik aşırı derecede iyimser olduklarını belirtti.

Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 85’inin de, kısa vadedeki bazı zorluklara rağmen SEC ve CFTC’nin uzun vadede kriptoya yönelik olumlu adımlar atacağını düşündükleri ifade edildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl