Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dijital varlık yönetim şirketi ‘Yeşil Bitcoin’e geçiyor

Dijital varlık yönetim şirketi One River Digital, kurumsal Bitcoin fonundaki varlık sahiplerinin büyük çoğunluğunun, yeni karbon nötr hisse sınıfına geçmeyi seçtiğini belirtti. Bu yeni hisse sınıfıyla beraber müşteriler, dijital varlıklara yatırım yaparken madencilikteki karbon emisyonunu da azaltacaklar.

‘Yeşil Bitcoin’ tartışmaları kripto para evreninde hala devam ederken yeni bir adım da ABD’li dijital varlık yönetim şirketi One River’dan geldi. Şirket, kurumsal yatırımcıları için kripto para madenciliğinin karbon emisyonlarını azaltacak şekilde dijital varlıklara yatırım yapma seçeneği yarattı.

1 BTC başına yıllık 55 dolar prim

One River yaptığı çalışma ile, Bitcoin başına ortaya çıkan tahmini karbon salınımını ve bu salınımı nötralize etmek için gereken piyasa fiyatına dayalı bir endeks (BTC.X) geliştirdi. Şirkete göre, tahmini karbon emisyonuna göre bu prim fiyatı, her 1 Bitcoin başına yıllık yüzde 0.15’lik bir paya sahipi yani yaklaşık 55 dolar… Alınan token’laştırılmış karbon primleri blokzincir üzerinde de işlenecek.

“Çevresel etkenleri düşünmek zorundayız”

Şirketin kurucusu ve aynı zamanda baş yatırım sorumlusu olan Eric Peters konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çevresel etkenlere dikkat etmek zorunda olduklarını belirtti ve şunları söyledi:

“Dijital varlıkların, insanlara çok büyük iyiik yaptığını düşünüyoruz. Bu potansiyeli kullanmak için de şimdiden geleceğe yönelik çevresel etkenleri düşünmek zorundayız. Yaptığımız duyuru müşterilerimiz sayesinde oldu. Bu doğru yolda attığımız çok önemli bir adım. Onların bu talebi, kurumsal yatırımcı davranışlarına da örnek olacak”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl