Do Kwon için altı dolu bir dosya açılamıyor: Yetkililer tedirgin

Terra LUNA'nın kurucusu olan Do Kwon Interpol'den arama emri çıkarılmasına rağmen hala bulunamazken, Güney Koreli yetkililerin ise korktukları başına gelecekmiş gibi gözüküyor. Yetkililer Kwon için hala altı dolu bir dosya açamadı. Terraform Labs ile bağlantılı olduğu belirtilen bir kişinin de geçen hafta serbest bırakılması durumu daha belirsiz hale getirdi.

Güney Kore aylardır Terra LUNA çöküşü ve Do Kwon konusunda sert adımlar atmaya çalışılırken kripto paraların merkeziyetsiz ve küresel yapısı geleneksel kanunları zorluyor.

Altı dolu bir dosya açılamıyor

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre Güney Koreli savcılar Do kwon için altı dolu olan ve sağlam delillere dayanan bir dosya açamıyorlar. Regülasyonların sadece Güney Kore’de değil, tüm dünyada bu anlamda yetersiz olması elleri ve kolları bağlıyor.

Hakimin serbest bırakması hala tartışılıyor

Geçen hafta bir mahkeme hakiminin Terrafom Labs ile bağlantılı bir çalışanın gözaltına alınmasından sonra serbest bırakılması kararı vermesi de durumu iyice karmaşık hale getirdi. Hakimin, bu çalışanı neye istinaden tutuklayacağı konusunda bir veriye sahip olmadığını dile getirdiği belirtiliyor. Aynı hakimin ayrıca kripto paraların, Sermaye Piyasaları Kanunu’na dahil olup olmadıkları da tartışma konusu…

Savcıların da, tüm çabalarına rağmen en sonunda bir sonuca varılmayacağı intibasına sahip oldukları iddia edildi. Bilindiği üzere Do Kwon da dolandırıcılık iddialarını sonuna kadar reddediyor ve çöküşün bilerek yaratılmadığını savunuyor.

Kwon’un hala hangi ülkede olduğu bilinmiyor

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl