Satıp Bitcoin’e mi çevirdi? Savcılardan Binance’e Do Kwon uyarısı

Terra LUNA'nın Karadağ'da hapishanede bulunan kurucusu Do Kwon için Güney Koreli savcılar, Binance borsasıyla iletişime geçtiler.

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında çöken Terra LUNA projesiyle ilgili Güney Koreli savcıların araştırmaları devam ederken, Do Kwon’un ülkede hiçbir mal ve mülkünün kalmadığı belirtildi. Savcıların bu konu hakkında Binance borsasıyla da iletişime geçtikleri ve Kwon’un satışlarından elde ettiği muhtemel kripto paraların nakde çevrilmesinin engellenmesinin istendiği belirtildi.

Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre, savcılar Kwon’un da içinde bulunduğu Terra LUNA yöneticilerinden toplamda 314 milyon dolarlık fon ele geçirdiler. Kwon’un buradaki payı 69 milyon dolardı.

Ancak savcılar Kwon’un ülkedeki bazı mal ve mülklerine de el koymak istediler ve bu konuda araştırma yaptılar. Sonuç ise, Kwon’un Güney Kore’de hiçbir mal ve mülkünün kalmadığının öğrenilmesi oldu.

Bunun üzerine savcılar, Kwon’un bu varlıkları kripto paraya çevirerek likit para elde etmek isteyebileceğini düşünüp, en kolay satış yapılabilecek yer olan Binance borsasıyla iletişime geçtiler.

Medyadaki haberlerde ayrıca  “Kwon, mal ve mülklerini satıp Bitcoin’e mi çevirdi?” başlıkları atıldı.

İade gecikebilir

Öte yandan Do Kwon’un Karadağ’da yakalanması ve hapishaneye konulması başka bir tartışmayı daha ortaya çıkardı. Bilindiği üzere Kwon, Karadağ’da sahte pasaport ile yakalanmıştı. Dolayısıyla bu suçtan dolayı mahkemeye çıkacak. Mahkeme prosedürlerinden ötürü Terra LUNA kurucusunun ABD ya da Güney Kore’ye iadesinin de gecikebileceği belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl