Güney Koreli savcılar: Do Kwon, bir Avrupa ülkesinde

Aylardır nerede olduğu bilinmeyen ve verdiği röportajlarda da bunu açıklamayan Do Kwon'un Avrupa'da olduğu iddia edildi. Güney Kore medyasına konuşan bir savcı da "Çıkan haberler yanlış değil" dedi.

Dün gece saatlerinde attığı tweet’lerle aranmasıyla ilgili adeta dalga geçen ve “Bir buluşma ayarlayalım” diyen Do Kwon’un nerede olduğu hala bilinmezken Güney Kore’den ise önemli bir iddia ortaya atıldı.

Güney Kore medyası, Terra LUNA soruşturmasını yürüten savcıları kaynak gösterdiği haberlerde Kwon’un Avrupa’da bir ülkede bulunduğunu belirtti. Hatta Seul Güney Bölge Savcılığı’ndan görevli olan Choi Sung-kook adındaki savcı da Forkast’a verdiği bir demeçte “Haberler yanlış değil” yorumunu yaptı.

Dubai’den aktarmalı nereye gitti?

Kwon’un Ağustos ayı sonunda Singapur’dan Dubai’ye gittiği ancak şehre giriş yapamdığı belirtilmişti. Terra LUNA kurucusunun Dubai üzerinden aktarmalı olarak başka bir ülkeye geçtiği tahmin ediliyordu ancak bu ülkenin neresi olduğu konusunda bir fikir beyan edilmiyordu. Bilindiği üzere Dubai, dünyanın önemli bağlantı noktalarından biri konumunda ve bu yüzden Kwon’un buradan geçebileceği ülke sayısı çok fazla…

Haberlerde Avrupa bölgesinden bahsedilmesine rağmen herhangi bir ülke adı ise telaffuz edilmedi. Bilindiği üzere Kwon, Interpol tarafından da kırmızı bültenle aranıyor. Özellikle ülkesi Güney Kore’de pasaportuna el konulan Terra LUNA kurucusu, mahkeme celbinin orijinali görmediğini öne sürerek Güney Kore’ye gitmediğini belirtiyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl