Do Kwon’dan yeni Bitcoin transferi: 5292 BTC çekti

Karadağ'da şu anda parmaklıklar arkasında olan Do Kwon, ya da onun talimatıyla hareket eden kişi veya kişiler, büyük miktarda Bitcoin'i pazartesi günü hareket ettirdi. Yaklaşık 163 milyon dolar değerde 5292 adet Bitcoin, LUNA Vakfı'nın cüzdanından anonim bir cüzdana taşındı.

Geçtiğimiz sene mayıs ayında çöken Terra LUNA projesinin yaratıcısı olan Do Kwon, hapiste olmasına rağmen önemli transferler gerçekleştirmeye devam ediyor gibi görünüyor. Zincir üstü verilere göre Kwon ya da ona bağlı olan bazı kişiler, LUNA Vakfı’na ait olan bir cüzdandan 5292 adet BTC çektiler. Bitcoin’ler anonim bir cüzdana taşındı.

İsviçre’den milyonlarca doları nakde çevirmişti

Bilindiği gibi Do Kwon geçen seneden bu yana İsviçre merkezli kripto bankası Sygnum üzerinden milyonlarca doları nakde çevirmeyi başarmıştı. Terra LUNA kurucusu, uzun süre soğuk cüzdandan taşıdığı coin’leri kademeli olarak dolara çevirmişti.

Yapılan son transfer ise, görenleri adeta şaşkına çevirdi. 2021’in ocak ayında oluşturulan cüzdandan 163 milyon dolar değerde 5292 adet BTC çıkarken, Karadağ’daki mahkeme süreci esnasında başka kripto paraların da taşındığı görülüyor.

Kwon bu süreç içerisinde ayrıca, yaklaşık 8.7 milyon dolar değerde Convex Finance (CVX) token transfer etmişti. 400 bin dolarlık sabit coin’ler ve 150 bin dolarlık da LUNC bu transferlere eklenebilir.

Cüzdanları yakın takip altında olan LUNA Vakfı ve Kwon’un bundan sonra hangi hamleleri yapacağı ve coin’leri nakde çevirip çeviremeyeceği de merak konusu oldu.

Sygnum hesabı dondurmuştu

İsviçreli Sygnum bankası üzerinden milyonlarca dolar elde etmeyi başaran Kwon’un bu hareketleri daha sonra tespit edilmişi. New York Federal Savcılığı’nın talebi üzerine de İsviçreli savcılar, Terraform Labs şirketi ile Kwon bağlantılı kripto paralar ile nakit için dondurma kararı vermişlerdi.

Tüm bu kısıtlamalara rağmen Kwon’un Sırbistan’da olduğu dönemde de 190 bin dolarlık nakit çekebildiği görülmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl