Do Kwon’dan bir garip açıklama: Bir buluşma ayarlayalım!

Terra LUNA sisteminin kurucusu olan ve aylardır tüm dünya tarafından nerede olduğu bilinmeyen Do Kwon ilginç tweet'ler atmaya devam ediyor. Kwon son olarak genel bir buluşma önerisiyle geldi ve kendisine yapılan suçlamalarla bir nevi dalga geçti.

Mayıs ayında çöken ve kripto para sektöründe eşi benzeri görülmemiş düşüşleri tetikleyen Terra LUNA sisteminin kurucusu olan Do Kwon’dan kaçtığı yönündeki iddialara bu kez ironik şekilde bir tepki geldi.

“Yüreğiniz varsa katılırsınız”

Geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir podcast’te kaçmadığını ve suçlu olmadığını sadece canını korumak için yerini söylemediğini belirten Kwon bu kez de genel bir toplantı/buluşma ayarlamak istediğini belirtti ve şunları söyledi:

“Benim saklandığıma yönelik b**tan iddiaları ortaya atanlar için bir ortak buluşma ayarlamayı düşünüyorum. Tüm dünyadaki polisler de bu buluşmaya davetliler. Sürekli hakkımda yalan haberler uyduranlar da VIP olarak katılım sağlayabilirler. Yüreğiniz varsa gelirsiniz”

Bilindiği üzere Kwon, Interpol tarafından da kırmızı bültenle aranıyor. Özellikle ülkesi Güney Kore’de pasaportuna el konulan Terra LUNA kurucusu, mahkeme celbinin orijinali görmediğini öne sürerek Güney Kore’ye gitmediğini belirtiyordu.

Mayıs ayı başında çöken Terra LUNA projesi piyasada 80 bine yakın Bitcoin’in satılmasına yol açmıştı. Terra ekosistemi de, LUNA/UST dengesini koruyabilmek adına 1.5 milyar dolardan fazla değerde BTC almış ve daha sonra bunların hepsini satmak zorunda kalmıştı.

Yaşananlar sonunda LUNA 100 dolarlık fiyatından 0.0001 doların da altına inmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl