Tether’ler DOGE’a yaradı: Son bir haftada %80 kazandırdı

Son dönemde basılan Tether'lerin bir kısmı DOGE'da etkili olmuş görünüyor. Şaka parası, bir haftada yüzde 80 oranında değerlendi.

DOGE, bir şaka parası olarak ortaya çıkmış olabilir fakat işlem sayısı ve piyasa kapitalizasyonu ile hala en büyük madencilikle elde edilebilir varlıklar arasında yer alıyor. DOGE’un fiyatı, son birkaç günde yukarı yönlü bir trend kazandı.

Şu anda en büyük kripto paralar arasında 23. sırada yer alan DOGE, son 24 saatte yüzde 42 oranında değer kazanmış görünüyor. Son bir haftaya bakıldığında ise DOGE’un yaklaşık yüzde 80 oranında değer kazandığını görmek mümkün.

DOGE’daki bu yükselişin arkasındaki en büyük etken Tether. CryptoCompare’den elde edilen verilere göre DOGE/USDT çifti, dünden bu yana payını yüzde 31’den 34’e çıkardı. Bir hafta öncesinde 36 Satoshi olan DOGE’un fiyatı, bugün itibari ile 61 Satoshi’ye tırmandı.

DOGE’daki fiyat artışını, dijital paranın işlem hacminin yüzde 32.13’üne hakim olan Gate.io’daki DOGE/USDT çifti aracılığıyla yönlendirildiği söylenebilir. Gate.io’nun ardından Poloniex ile Bittrex toplamda yaklaşık yüzde 25’lik bir paya sahip.

→ İKİ GÜN SÜREN SESSİZLİK BOZULDU: 40 MİLYON DOLAR DAHA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl