Dogecoin, 27 yaşındaki adamın birikimlerini neredeyse sıfırladı

27 yaşındaki İngiliz kripto para yatırımcısı Frank Bird, koronavirüs karantinaları sırasında biriktirdiği 2 bin poundluk (24 bin TL) parasını, fiyatların hızla yükseldiği bu yılın başlarında Dogecoin’e yatırarak neredeyse sıfırladı. Öyle ki, mevcut fiyatlardan kripto paralarını satması halinde yatırdığı paranın hemen hemen tamamını kaybetmekle karşı karşıya kalacak.

“İki haftada hızla kar etmeyi planladım ama hızla düştü”

Önde gelen İngiliz gazetesi The Sun’a konuşan sigorta şirketi yöneticisi Bird, “Bir arkadaşım, Dogecoin’e yatırım yapmamı önerdi ve sosyal medyada da bu konu oldukça konuşuluyordu. Bu nedenle iyi bir fikir gibi görünüyordu. Mayıs ayının ilk haftasında karantina döneminde yaptığım birikimleri yatırıp bir veya iki hafta sonra geri çekerek hızlı bir şekilde kar elde edebileceğimi düşündüm ama fiyat birden düştü. O noktadan sonra paramı kayıp yaşamadan çekmem imkansız hale geldi. Hala Dogecoin’lerim duruyor ve fiyatı da yakından izliyorum. Fiyat geçen hafta yine düştü ve bu sinir bozucu.” diyor.

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın ünlü televizyon şovu Saturday Night Live’a katılacağı gün olan 8 Mayıs’ta 0.75 dolar ile rekor kırmıştı. Bird ise DOGE’ları, 0.71 dolar seviyesinde satın aldı. DOGE, zirveden bu yana yaklaşık olarak yüzde 75 oranında değer kaybına uğradı.

“Gidip en tepeden satın aldım”

Bird, sözlerinin devamında “Bir arkadaşım çok para kazandı. Çok fazla yatırdılar ve daima yükseliyor gibi görünüyordu fakat açıkçası ben gidip en tepeden satın aldım.” şeklinde konuştu.

Son olarak Bird, Dogecoin’e yatırım yapmaktan pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Dogecoin, 2013 yılında piyasaya sürüldü. Başlangıçta bir “şaka” olarak ortaya konan ancak gün geçtikçe piyasadaki yerini sağlamlaştıran DOGE, bugün 34 milyar dolar piyasa değeriyle en büyük yedinci kripto para. DOGE, son verilere göre ise son 24 saatte ilk 100 içinde en çok artış gösteren kripto para oldu. DOGE, TSİ 00.20 itibari ile 0.26 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl