Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Türk yatırımcılar Dogecoin’e akın etti: Hacmi Bitcoin’i 20’ye katladı

Dogecoin’de (DOGE) görülen inanılmaz yükseliş, Türk kripto para yatırımcısının da bu kripto paraya adeta akın etmesini beraberinde getirdi.

DOGE fiyatı, 0.0075 dolar seviyesinden 0.087 dolara yüzde 1000’in üzerinde bir artış sağlarken Türk kripto para borsalarında Dogecoin hacimleri, Bitcoin’in neredeyse 20 katına ulaştı.

Son verilere göre, önde gelen kripto para borsalarından Paribu’da geride kalan 24 saat içinde Bitcoin hacmi 45 milyon dolar olarak gerçekleşirken Dogecoin hacmi ise 788 milyon dolar oldu. Paribu’da toplam hacim ise 1 milyar doların biraz üzerinde.

Yalnızca Paribu’da değil. Dogecoin’i listeleyen diğer Türk borsalarında da tablo farksızdı. Örneğin Thodex’te yaklaşık 23 milyon dolarlık Bitcoin işlem hacmi görülürken Dogecoin hacimleri 1 milyar 900 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yani diğer bir ifade ile bu borsada Dogecoin hacimleri, Bitcoin’in 80 katına çıktı. Thodex’te toplam hacim ise 2 milyar doların biraz üzerinde.

Thodex'te Dogecoin ve Bitcoin işlem hacimleri
Thodex’te Dogecoin ve Bitcoin işlem hacimleri

Dogecoin’deki yükseliş, sonrasında yerini geri çekilmeye bıraktı. Fiyat, TSİ 12.30 itibari ile 0.047 dolar seviyesinde ve zirvenin yüzde 45 altında.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl