Dogecoin (DOGE) Elon Musk’ın tweet’inin ardından yüzde 10 arttı

Dogecoin (DOGE) hakkında özellikle 2021 yılının ilk yarısında attığı tweet'lerle gündemin en başına oturan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, fenomen kripto parayla ilgili tweet'lerine devam ediyor. Musk son olarak Ethereum işlem ücretleriyle ilgili Twitter'da paylaşılan bir haberin altına "Doge" yazdı, fiyat kısa süreli de olsa yüzde 10 artış yaşadı.

elon-musk-dogecoin

2021 yılında başlayan boğa sezonunun ilk yarısına Dogecoin (DOGE) ve Elon Musk tweet’leri damga vurmuştu. Musk, katıldığı programlardaki açıklamaları ve tweet’leriyle fenomen kripto paranın fiyatının 0.74 dolar ile tarihi zirvelere gelmesinde büyük pay sahibi olurken, Mayıs ayındaki piyasa düşüşüyle birlikte Dogecoin fiyatı da erimişti.

Tweet’ler yeniden mi başlıyor?

Yaz aylarında bu konudaki tweet’lerine bazen tek kelime bazen ise sadece bir emoji olarak devam eden Musk, Dogecoin’in işlem ücretlerini azaltan güncellemesine de destek vermişti. Musk son olarak ise, Ethereum’daki işlem ücretlerinin pahalılığından ve küçük yatırımcının bu yüzden Ethereum blok zinciri üzerinde işlem yapamamasından bahseden bir habere yanıt olarak da Dogecoin’i işaret etti.

Ünlü işadamı belki yine tek bir kelimelik tweet attı ama bu kısa tweet bile Dogecoin’in yüzde 10 artmasına yetti. Musk, Coindesk’in Ethereum işlem ücretlerinden bahseden tweet’inin altına sadece “Dooooge” yazdı ve fenomen kripto paranın bu anlamda daha avantajlı olduğu imâsında bulundu.

Twitter’da 65 milyondan fazla takipçisi olan Musk’ın tweet’i yine etkileşim rekoru kırdı ve binlerce RT ile FAV aldı.

En büyük kripto paralar sıralamasında 10. basamakta bulunan Dogecoin’in piyasa değeri de yaklaşık 28 milyar dolar. Bir diğer fenomen kripto para Shiba Inu (SHIB) ile adeta büyük bir mücadele halinde olan Dogecoin, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.22 dolardan işlem görüyor.

Aralık ayı için Bitcoin başta olmak üzere tüm piyasada ciddi bir artış furyası beklentisi bulunurken, Musk’ın tweet’lerine yılın ilk yarısında olduğu gibi yeniden başlayıp başlamayacağı ise merak konusu…

Tesla ve SpaceX CEO’su, Temmuz ayındaki “The B Word” etkinliğinde kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu açıklamıştı. Musk, Tesla’nın yanısıra SpaceX şirketinin de Bitcoin aldığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl