Dogecoin (DOGE) neden yükseliyor? Elon Musk’tan yeni tweet

Dogecoin güne yine yükselişle başladı. Geçen hafta 0.06 dolardan işlem gören DOGE, bugünkü artışla beraber 0.16 dolara kadar ulaştı. Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte başlayan yükseliş bir haftada %170'e vardı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması Dogecoin’e yaradı. “Meme token” yatırımcıları Musk sayesinde yüşil bir hafta sonu ve Pazartesi geçirirken, DOGE’daki yükseliş ise durmuyor. Son 24 saatte %30’a varan bir yükseliş gösteren coin’in 1 haftalık performansı ise %170.

Köpeğine Twitter logolu tişört giydirdi

Musk 2021 boğa sezonunda çokça yaptığı gibi birçok anlam barındıran ve kripto para yatırımcılarını speküle eden hareketlerine de devam etti. Özellikle Batı dünyasında kutlanan cadılar bayramı vesilesiyle annesiyle birlikte kılıktan kılığa giren Musk, Shiba Inu cinsi köpeğine de Twitter logolu tişört giydirdi. Musk’ın bu paylaşımı Dogecoin’de vâr olan yükselişi daha da tetikledi.

DOGE 7. sıraya kadar çıktı

Musk’ın bu tweet’i ve Dogecoin’de Cuma gününden bu yana gelen yükseliş birleşince “meme coin” daha büyük yükselişlere yelken açtı. DOGE aynı zamanda Cardano, Solana, BUSD gibi kripto paraları da geride bıraktı ve 7. en büyük kripto para konumuna geldi. 21 milyar dolarlık piyasa değerini de aşan DOGE ile birlikte Shiba Inu ve Doge Elon Mars gibi “meme coin”ler de yükselmeye başladılar.

Dogecoin entegrasyonu gelecek mi?

Yükselişle ilgili en çok konuşulan konulardan biri de Musk’ın Twitter ile Dogecoin’i entegre edeceği haberleriydi. Musk’ın piyasaların en kötü olduğu günlerde Bitcoin satması (Tesla satışı) ancak Dogecoin’lerin hiçbirisine dokunmaması, DOGE’a verdiği desteği de net şekilde gösteriyor.

Dogecoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.15131 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl