Dogecoin (DOGE) kurucusu Markus, benimsenmenin artması için iki öneri sundu

Dogecoin'in (DOGE) yaratıcılarından olan ve 2014'te elindeki tüm coin'lerini sattığı için sürekli olarak pişmanlığını dile getiren Billy Markus, fenomen kripto paranın daha fazla benimsenmesi için bir Ethereum köprüsü ve NFT pazaryerlerinde ödeme seçeneği olarak sunulmaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Dogecoin yaratıcılarından Billy Markus, fenomen kripto paranın adaptasyonunu artırmak için bir Ethereum köprüsüne ve NFT pazar yerlerine bir ödeme seçeneği olarak dahil edilmesine ihtiyacı olduğunu belirtti. Twitter’da Shibetoshi Nakamoto ismini kullanan Markus, şunları söyledi:

“Dogecoin’e yardımcı olacağına inandığım iki unsur: DOGE-ETH köprüsünün tamamlanması ve DOGE-ETH token’larının satın alımlarda kullanılmasına izin veren NFT platformları (örnek olarak Opensea). NFT’ler kriptoyla birlikte çok yüksek talep alıyor. Bunların olması durumunda Dogecoin’in kullanım alanı önemli derecede artacaktır”

2021 yılına damga vurdu

DOGE, bu seneye damga vuran en önemli kripto para olabilir. Fenomen kripto para sene başındaki 0.004 dolarlık fiyatından şu anki fiyatı olan 0.20 dolarlık değere kadar 50 katlık bir yükseliş yaşadı. Başta Elon Musk olmak üzere, Mark Cuban gibi işadamları da DOGE konusunda desteklerini esirgemediler ve token’ın 0.68 dolarlık tarihi zirveye gelişinde büyük pay sahibi oldular. Dogecoin fan’ları özellikle fiyatın 1 dolara ulaşacağı konusunda kendilerinden eminler…

Musk’ın “DOGE, Bitcoin’i geçer” teorisi

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Mayıs ayında Dogecoin’in blok süresiyle boyutunu 10 kat hızlandırması ve işlem ücretlerini de 100 kat düşürmesi durumunda Bitcoin’i geçebileceğini iddia etmişti. Başta Ethereum kurucusu Vitalik Buterin olmak üzere birçok uzman ise bu yoruma katılmadıklarını belirtmişlerdi.

Dogecoin Vakfı’nın kontrolünü eline alan aile ofisinden sorumlu yöneticiyle Buterin’i vakfon yönetim kuruluna da alan Musk ayrıca Dogecoin geliştiricilerine, fenomen kripto paranın kahve satın almak gibi günlük alımlarda kullanılabilecek kadar ucuz ve kolay hale getirmek için de tavsiyelerde bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl