Dogecoin rallisi, bir kişiye 30 dakikada 1 milyon dolar kazandırdı

Bir kripto para trader’ı, geçtiğimiz günlerde Twitter logosunun Dogecoin logosuyla değiştirilmesini gördüğü an harekete geçti. Trader, üç aşamada yaptığı işlemlerle 30 dakika içinde 1 milyon doların üzerinde para kazandı.

Bu hafta başında Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, dev sosyal medya platformunun web arayüzünde ikonik ‘kuş’ logosunu Dogecoin logosuyla değiştirmişti. Bu değişiklik, Dogecoin meraklıları tarafından fark edilir edilmez piyasa hızlı bir tepki vermişti. Dogecoin fiyatı ise bir günde yüzde 30’tan fazla artış kaydetmişti. Böylece, DOGE’un fiyatının 0,10 dolar seviyesine ulaşması çok uzun sürmemişti. Bu ralliyi fırsata çevirenler de oldu.

Yarım saat içinde 1 milyon doların üzerinde kâr etti

“Tree of Alpha” takma ismini kullanan bir kripto trader’ı ralli sırasında yarım saat içinde 1 milyon doların üzerinde para kazandı.

Tree of Alpha, bu kârını 8 milyon dolarlık toplam pozisyonundan elde ettiğini belirtti. Ralli, Discord platformundaki bir kişinin Dogecoin simgesini Twitter logosu olarak fark etmesiyle başladı. Yeni Twitter logosu, daha sonra diğer hesaplar arafından da yayımlanarak teyit edilmiş oldu.

Dogecoin’de milyon dolarlık kâr getiren o artış

Parça parça Dogecoin aldı

Söz konusu hesap, logo değişikliğinde bir fırsat gördü ve Dogecoin satın almaya başladı. Trader, önce 3 milyon dolar, ardından 2 milyon dolar ve son olarak da 3 milyon dolarlık alım yaptı.

Hızlı alım, Tree of Alpha’nın toplam pozisyon büyüklüğünün 8 milyon dolara yükselmesini sağladı ve sadece 30 dakika içinde 1.1 milyon dolar kâr elde etti.

Tree of Alpha, “Bu aslında benim bu yılki en büyük işlemim.” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl