Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın tweet’iyle yeniden hareketlendi

elon musk

Başta Dogecoin olmak üzere kripto paralarla ilgili attığı tweet’lerle son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan Elon Musk’tan yeni bir tweet daha geldi. Tesla CEO’sunun tweet’inin ardından Dogecoin yine yükseldi.

TSİ 9.20’de atılan tweet’te Tesla CEO’su “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazdı. Musk’ın kendisini “Dogecoin’in babası” olarak lanse ettiği biliniyor. SNL ise, ABD’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması… Dolayısıyla Musk’ın 8 Mayıs’taki bu programa katılacağını imâ ettiği düşünülüyor.

TESLA CEO’sunun bu tweet’inin ardından ise Dogecoin topluluğunda hareketlenme oldu. Yatırımcılar, 8 Mayıs’taki programda Dogecoin’in daha çok konuşulacak olmasının verdiği düşünceyle daha çok alım yaptılar. DOGE, binlerce RT ve beğeni olan tweet’ten sonra 0.35 dolara kadar yükseldi.

Musk 1 Nisan tarihinde de “SpaceX, gerçek Dogecoin’i, gerçek Ay’a yerleştirecek” diye bir tweet atmış ve şaka coin’i olarak bilinen DOGE, kısa süre içinde yüzde 32’lik yükseliş yaşamıştı. 2021 yılında Elon Musk sayesinde müthiş bir reklam yağan Dogecoin, sene başından bu yana yaklaşık yüzde 6000’lik inanılmaz bir çıkış yakaladı.

Türkiye’den de birçok alıcısı olduğu bilinen DOGE, Musk dışında, NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan da büyük destek görüyor. Cuban, Dogecoin ile kulüp ürünlerinin alınmasına izin veriliyor ve yaptığı birçok açıklamada “Dogecoin’lerin hiçbirini satmayacağız” diyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl