Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’tan Dogecoin soruşturması iddiasına cevap: Harika olur

elon-musk-dogecoin

Son dönemde uzaya gönderdiği roketlerden çok attığı Dogecoin tweet’leriyle ön plâna çıkan Tesla’nın kurucusu Elon Musk için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun inceleme başlattığı iddiasıyla ilgili olarak ünlü işadamından kısa da olsa bir açıklama geldi.

SEC’nin kendisiyle ilgili araştırma başlattığının yazıldığı bir tweet’in altına Musk, “Umarım doğrudur. Bu harika olur” yazdı.

2018 yılında “SEC’ye saygı duymuyorum” diyen başarılı iş insanı için bu tür tartışmalara girmenin bir oyun olarak görüldüğü biliniyor. SEC’nin, fenomen kripto para Dogecoin’i bir menkul kıymet olarak görmemesi, Dogecoin’le ilgili bir “piyasa manipülasyonu” soruşturmasının başlamasını çok düşük ihtimalde tutuyor. Buna rağmen SEC’nin, Musk’ın tweet’lerini diğer menkul kıymet konularıyla ilgili takip ettiği de biliniyor.

Musk’ın tweet’leriyle ciddi fiyat yükselişleri yaşadı

Son zamanlarda Dogecoin’in açık açık reklamını yapan Elon Musk’la ilgili veri bulmak SEC için çok da zor olmayacaktır. Japon av köpeği ırkı Shiba Inu ile özdeşleşen Dogecoin, Musk’ın tweet’leriyle çok ciddi bir fiyat rallisi yakalamıştı. Musk 9 aylık oğlu için “DOGE aldım” ifadesini kullanmıştı.

Dün de Dogecoin’le ilgili tweet atan ve görsel paylaşan Musk’ın bu hareketinin ardından token fiyatında yine yükseliş görülmüştü. SEC’nin bir soruşturma başlatması konusunda iddialar doğru olsa bile kurumun ne zamandan başlayarak Musk’ı incelediği bilinmiyor.

Bu iddianın da yanlış bir dedikodu olduğu hatta piyasayı manipüle etmek için ortaya atıldığını belirtenler de bulunuyor. ABD medyası ise Musk’ın sadece SEC ile karşı karşıya gelmek için bile böyle bir soruşturmanın açılmasını istediğini, iddialar doğru çıkmazsa da hayal kırıklığına uğrayabileceğini belirtiyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl